3000 TL'ye AMD Oyun Sistemi Tavsiyesi

rohat ibrahim

Kilopat
Yer
istanbul
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Merhaba arkadaşlar;

Başlıkta da dediğim gibi, 3000 TL'ye AMD bir sistem toplamak istiyorum fakat ilk defa AMD sistem toplayacağım. Bilgisayar oyun için olacak. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
3000 TL'ye AMD sistem toplayarak paranıza yazık etmiş olursunuz. Onun yerine i5 4460 ya da 4690K'lı bir sistem toplanması daha doğru olur.

Bu bilgi yanlıştır. Sadece şehir efsanesidir. AMD çekirdek performansını arttırmadığı sürece her zaman İntel'in gerisinde kalacaktır. Buyurun, bu videodan aynı frekans değerlerine sahip İntel ve AMD işlemcinin performanslarına göz atabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Soğutucu bu modelle değiştirilebilir. www.vatanbilgisayar.com: Thermaltake Contac16 İntel Lga775/1155/1156 & Amd Am2/Am2+/Am3/Am3+/Fm1 İşlemçi Soğutucu - Vatan Bilgisayar
Ekran Kartını da ben olsam MSI, Gigabayte, Evga, Galax gibi markalar varken Asus seçmezdim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bilgi yanlıştır. Sadece şehir efsanesidir. AMD çekirdek performansını arttırmadığı sürece her zaman İntel'in gerisinde kalacaktır. Buyurun bu videodan aynı frekans değerlerine sahip İntel ve AMD işlemcininperformanslarına göz atabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Soğutucu bu modelle değiştirilebilir. www.vatanbilgisayar.com: Thermaltake Contac16 İntel Lga775/1155/1156 & Amd Am2/Am2+/Am3/Am3+/Fm1 İşlemçi Soğutucu - Vatan Bilgisayar
Ekran Kartınıda ben olsam MSI , Gigabayte , Evga , Galax gibi markalar varken Asus seçmezdim.
O işte senin fikrin oluyor. ;) Soğutucu stokda olur yani fazla yüklenme sonuçta O.C etmeyeceğiz.

amd.jpg
Benim tavsiyem budur fazlası varsa veya eksisi varsa arkadaşlar düzeltir. :D

Bütçe varken alınabilir bence. Çok pahalı bir parça değil zaten. O.C. Edilmeyecek olsa da Renden felan yaparken ısıdan kaynaklanan performans kaybı yaşanmasının önleyeceğini düşünüyorum.

Eki Görüntüle 55325Benim tavsiyem budur fazlası varsa veya eksisi varsa arkadaşlar düzeltir. :D
Evet sıralıyım baştan sona buyur. :)

1. O fiyata Z3 PLUS kasa alıcağına Everest koymuşsun.
  2. Gelelim en büyük hatana. AM3+ soketi. :). Mazide kaldı o soket.
  3. SSD'ye çok önem vermişsin şuanlık gerek yok.
  4. Sistem fiyatına göre ekran kartı çok düşük kalmış.
  5. Güç kaynağını biraz abartmışsın Zalman 500W yeterde artar. Arada 50TL gibi fark var.

Selam,

Sana önerim böyle bir sistem almandır:

Asrock Z97 Pro4
Crucial Ballistix Sport 4GB 1600MHz CL9
Corsair Graphite 230T 650W 80+
Intel I5 4690K
Galax GTX 970 EXOC Black Edition
Seagate Barracuda 1TB 7200RPM
Cooler Master Hyper T4

Ekleme: Biraz aşmış bütçeyi sistem. O yüzden 4GB RAM'i çıkardım. İlerde aynısından eklersen coşar sistem. 4GB şuan her oyuna yetiyor dert etme onu.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı