3000 TL'ye anakart-RAM-işlemci önerisi

yok ben marka olarak dedim biliyorum uyumlu olcağını.peki beyler oyun oynarken redeon relive ile kayıt alıyorum. yeterli olur dimi.

150 TL daha koyup bu bileşenleri alabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Adsız Doküman-1.jpg
    Adsız Doküman-1.jpg
    95,4 KB · Görüntüleme: 26
Şöyle yapman çok daha ileriye dönük ve F/P olur emin ol...

PCIe 4.0 özelliği kazanmış olur ileride ekran kartı upgradeine gittiğinde veyahut işlemci overclockladığında çok daha verim alırsın diye düşünüyorum :) .

@AirJET Dostum yanlış anlama da F/P adı altında 850 TL'ye 16GB 3600Mhz ram atıyorsun anlamıyorum.
Ryzen 3600 ve üstüne bütçe el veriyorsa kesinlikle o bellekler alınmalı çünkü Ryzen 3000'lerin ''Sweet Spot'' denilen en F/P bellekler bunlardır ve emin olun daha üst seviye belleklerde var insanların kullandığı.
Şöyle yapman çok daha ileriye dönük ve F/P olur emin ol...

PCIe 4.0 özelliği kazanmış olur ileride ekran kartı upgradeine gittiğinde veyahut işlemci overclockladığında çok daha verim alırsın diye düşünüyorum :) .
Attığın anakartın sıralamasına bak istersen.
timhhrx2d2631.png

@AirJET Bellekler gereksiz demedim. F/P adı altında önerilmez diye düşünüyorum. Ben açıkçası x570 bir anakartı tercih ederim. Yine tercih arkadaşa kalmış.
Kaldı ki ben şuan Corsair Vengeance LPX rami CL16 3400Mhz'e overclockladım sorunsuz kullanıyorum :) . "Sweet Spot" denebilir sanırım :) .

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı