3000 TL'ye anakart-RAM-işlemci önerisi

yok ben marka olarak dedim biliyorum uyumlu olcağını.peki beyler oyun oynarken redeon relive ile kayıt alıyorum. yeterli olur dimi.

150 TL daha koyup bu bileşenleri alabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Adsız Doküman-1.jpg
    95,4 KB · Görüntüleme: 26
o ram yerine corsair vengeance rgb pro 2666 mh zalıp 3200 e arttırabilirmiyim.

Şöyle yapman çok daha ileriye dönük ve F/P olur emin ol...

PCIe 4.0 özelliği kazanmış olur ileride ekran kartı upgradeine gittiğinde veyahut işlemci overclockladığında çok daha verim alırsın diye düşünüyorum .

@AirJET Dostum yanlış anlama da F/P adı altında 850 TL'ye 16GB 3600Mhz ram atıyorsun anlamıyorum.
Ryzen 3600 ve üstüne bütçe el veriyorsa kesinlikle o bellekler alınmalı çünkü Ryzen 3000'lerin ''Sweet Spot'' denilen en F/P bellekler bunlardır ve emin olun daha üst seviye belleklerde var insanların kullandığı.
Attığın anakartın sıralamasına bak istersen.

@AirJET Bellekler gereksiz demedim. F/P adı altında önerilmez diye düşünüyorum. Ben açıkçası x570 bir anakartı tercih ederim. Yine tercih arkadaşa kalmış.
Kaldı ki ben şuan Corsair Vengeance LPX rami CL16 3400Mhz'e overclockladım sorunsuz kullanıyorum . "Sweet Spot" denebilir sanırım .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…