3000 TL'ye GTX 970 SLI Önerir misiniz?

SLI | GeForce
Burada 29 sayfa oyun var. SLI yapacağına göre bu oyunları oynayabilir. İleride çıkacaktan kastettiğim artık çıkan oyunlar SLI ve CF destekli olarak çıkıyor.

Oyunları zaten oynayabilir. SLI veya CrossFire %100 scale/performans artışı sağlamıyor. Bazı oyunlar %30, bazıları %50 ve bazıları %70 fark yaratıyor. Bunu demeye çalışıyorum.

@er36po
Amerika'dan getirtebilme olanağım var aslında. GTX 980 SLI bu durumda bütçeme yetiyor. Ama tanıdık 1-2 Ay'a anca gelebilirmiş. Bir şey olur daha erken gelir belki bilemiyorum ama durum bu şu an. 2 aya kadar da gtx 980ti çıkar 700+ dolardan çıkarsa bütçeyi aşar, doların ne olacağı da belli değil zaten. Kafam çok karışık :D Aslında 3 yıldan 3 yıla ekran kartı değiştiren birisiyim. O yüzden GTX 980Ti'a ne kadar gerek var onda tartışılır. Bu konudaki fikirlerinizi bekliyorum.
@Arduo
Sistemim şöyle; (mobildeyim kopyala yapıştır yapıyorum notlarımın arasından, detaylardan dolayı yanlış anlaşılmasın)
-Intel İ7 2600k İşlemci 4.6 Ghz'de Overclocklu
-Asus Sabertooth P67 Anakart
-GEIL 8 GB 1600 MHz DDR3 Ram
-Samsung 840 Evo 250 GB SSD
-Seagate 1 TB 7200 rpm HDD
-Seasonic X serisi 1050 Watt Güç kaynağı
-Zalman CNPS12X işlemci soğutucu
-Corsair Obsidian 750D Full Tower Kasa

Sistemimin çok düşük geleceğini sanmıyorum ama işlemci, anakart ve ram'i Haswell-E ile veya İntel'in yeni çıkaracak olduğu mimari ile değiştirmeyi düşünüyorum.
Monitör olarak ise Acer XB270HU'yu almayı planlıyorum.(2560x1440p ve 144 Hz) Mart-Nisan gibi çıkacakmış.
Bu arada SLI desteği artık her oyunda oluyor. Olmasa da Nvidia Inspector ile eklenebiliyor. Ayrıca Maxvell mimarisi SLI düzeneklerini çok iyi scale ediyor diye duydum. Vebirkaç tablo inceledim gerçekten de 85-95% lik bir Artış söz konusu 2. Kart ile.

@er36po
Amerika'dan getirtebilme olanağım var aslında. GTX 980 SLI bu durumda bütçeme yetiyor. Ama tanıdık 1-2 Ay'a anca gelebilirmiş. Bir şey olur daha erken gelir belki bilemiyorum ama durum bu şu an. 2 aya kadar da gtx 980ti çıkar 700+ dolardan çıkarsa bütçeyi aşar, doların ne olacağı da belli değil zaten. Kafam çok karışık :D Aslında 3 yıldan 3 yıla ekran kartı değiştiren birisiyim. O yüzden GTX 980Ti'a ne kadar gerek var onda tartışılır. Bu konudaki fikirlerinizi bekliyorum.
@Arduo
Sistemim şöyle; (mobildeyim kopyala yapıştır yapıyorum notlarımın arasından, detaylardan dolayı yanlış anlaşılmasın)

Sistemimin çok düşük geleceğini sanmıyorum ama işlemci, anakart ve ram'i Haswell-E ile veya İntel'in yeni çıkaracak olduğu mimari ile değiştirmeyi düşünüyorum.
Monitör olarak ise Acer XB270HU'yu almayı planlıyorum.(2560x1440p ve 144 Hz) Mart-Nisan gibi çıkacakmış.
Bu arada SLI desteği artık her oyunda oluyor. Olmasa da Nvidia Inspector ile eklenebiliyor.
GTX 980 yerine Rx 390X almanızı tavsiye ediyorum çıkmasını bekleyin yani.

@er36po
@Arduo

Bu arada SLI desteği artık her oyunda oluyor. Olmasa da Nvidia Inspector ile eklenebiliyor. Ayrıca Maxvell mimarisi SLI düzeneklerini çok iyi scale ediyor diye duydum. Vebirkaç tablo inceledim gerçekten de 85-95% lik bir Artış söz konusu 2. Kart ile.

Sistemin güzel: benim tavsiyem halen GTX 980. İstediğin gibi hareket et.

@Silinen üye
AMD'nin multi GPU desteği daha kötü Nvidia'ya göre. O yüzden AMD düşünmüyorum. 390X'in gtx 980'i geçeceği dedikoduları var. Doğru olabilir. Gtx 980'in rakibi R9 390'dır büyük ihtimal o da düşündürüyor beni açıkçası. Gtx 980Ti'ı beklesem o da 700 dolardan çıkacak deniyor. Ve SLI durumunda 3.000'i geçecek. Üstelik beklemek zorunda kalacağım belki dolar da 3.0'ü bulacak :D anlaşılacağı üzere çok kararsız kaldım malesef. Şeytan diyor al 2 tane 980 geç. Ama insan nefsi işte. Hep en iyisine odaklanıyor. :D

@Silinen üye
AMD'nin multi GPU desteği daha kötü Nvidia'ya göre. O yüzden AMD düşünmüyorum. 390X'in gtx 980'i geçeceği dedikoduları var. Doğru olabilir. Gtx 980'in rakibi R9 390'dır büyük ihtimal o da düşündürüyor beni açıkçası. Gtx 980Ti'ı beklesem o da 700 dolardan çıkacak deniyor. Ve SLI durumunda 3.000'i geçecek. Üstelik beklemek zorunda kalacağım belki dolar da 3.0'ü bulacak :D anlaşılacağı üzere çok kararsız kaldım malesef. Şeytan diyor al 2 tane 980 geç. Ama insan nefsi işte. Hep en iyisine odaklanıyor.
390X'in rakibi Titan X. Biraz daha beklerseniz Titan X veya 980Ti alabilirsiniz bir tane. AMD'den gına gelmiştir sanırsam. 295'ten sonra temiz Nvidia şart. :)

390X'in rakibi Titan X. Biraz daha beklerseniz Titan X veya 980Ti alabilirsiniz bir tane. AMD'den gına gelmiştir sanırsam. 295'ten sonra temiz Nvidia şart. :)
1 tane GTX 980ti olunca da GTX 980 sli daha performanslı oluyor. Aslında şöyle bir şey de aklıma gelmiyor değil. Biraz ticari zeka ile: Amerika'dan 2 tane evga gtx 980'i getirtip burada vatan'ın sattığı fiyattan 100-150 Tl daha aşağısına satsam. Tanesi düz 1.900 desek toplam sermaye 3.800'e çıkıyor 100-200 de üstüne koyabilirim ayrıca. Bu sayede Amerika'dan GTX 980ti SLI veya GTX 990 alabilirim. Hem de 2 kişinin işini görmüş olurum :D Ama işte tek sıkıntı oluyor o zaman da: yeni alacağım kartı kime/ ne zaman getirteceğim? :D (Şeytani planımı dinlediğiniz için teşekürler :D )

Sisteminiz oldukça iyi. Ancak bu sisteme 2x 980 koymadan önce biraz düşünmek gerek. Açıkçası ben olsam 2x 980 için daha güçlü bir sistem kurtardım.
2x 980'in bu sistemde MAX gücünü göstereceğini pek sanmıyorum. Biliyoruz ki oyunların ya da özellikle tasarım programlarının güç ihtiyacı yalnızca ekran kartları tarafında karşılamıyor...

Sisteminizle alakası olmasa da: Geçen senelerde, Sabertooth 990FX ve FX 8320 kullanıyordum. Kurduğum bu AMD sistemine GTX Titan koymuş testlerde ve oyunlarda hüsrana uğramıştım. Sonra Sistemi sil baştan kurdum: Sabertooth X79 ve 4930K ile kurdum. Yeniden test ettim ve Titanın gerçek performansını o zaman gördüm.

Sizin bu mevcut sistemin hakkından GTX 980 fazlasıyla gelecektir diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı