3000 TL'ye işlemci, anakart, RAM önerisi

Mert KARCI

Hectopat
Merhabalar elimde;
GTX 1060.
i5 4590.
16 GB DDR 3 1600 MHz RAM.
1150 pin bir anakart var.
Bilgisayarı işlemci ağırlıklı oyunlarda yetersiz performans verdiği için yenilemeye karar verdim ve DDR4 sisteme yükseltmek istiyorum.
Baktığım her benim konumla aynı olan konularda arkadaşlar AMD işlemciler önermiş ama kendisi de bizzat AMD kullanan arkadaşlarım AMD ısınıyor kanka ekstra da sıvı soğutma falan al yoksa işlemci elinde kalır dediler o yüzden de Intel işlemci almak istiyorum.
İleride belki RTX 2060'da alırım onu da besleyebilecek bir işlemci diyerekten toplamı 2500 TL olacak şekilde bir Intel işlemci bir de ona uyumlu anakart önerileriniz var mı?

2 Adet :

Toplam 3061 TL.

2 Adet :

Toplam 3061 TL.
Arkadaşım AMD değil de Intel işlemci önerisi istemiştim ama :))

Arkadaşım AMD değil de Intel işlemci önerisi istemiştim ama :)

Arkadaşlarınız sizi yanlış yönlendirmiş, AMD işlemciler o kadar da ısınmıyor.

CPB kapatırsınız ve ısınmaz, bu kadar basit.

Ayrıca RAM olarak şunları almanızı tavsiye ederim:

Merhabalar elimde;
GTX 1060.
i5 4590.
16 GB DDR 3 1600 MHz RAM.
1150 pin bir anakart var.
Bilgisayarı işlemci ağırlıklı oyunlarda yetersiz performans verdiği için yenilemeye karar verdim ve DDR4 sisteme yükseltmek istiyorum.
Baktığım her benim konumla aynı olan konularda arkadaşlar AMD işlemciler önermiş ama kendisi de bizzat AMD kullanan arkadaşlarım AMD ısınıyor kanka ekstra da sıvı soğutma falan al yoksa işlemci elinde kalır dediler o yüzden de Intel işlemci almak istiyorum.
İleride belki RTX 2060'da alırım onu da besleyebilecek bir işlemci diyerekten toplamı 2500 TL olacak şekilde bir Intel işlemci bir de ona uyumlu anakart önerileriniz var mı?
AMD ısınmıyor. Bu hurafeyi kim çıkardıysa Allah'ından bulsun. Eskiden ısınıyor olabilir ama şu an ısınmıyorlar ya. @RPM hocamın önerdikleri gayet iyi bileşenler.

Teşekkürler zaten Ryzen 5 3600 alıcaktım . Şu dönemdeki işlemcilerden pek anlamıyorum uzun zaman önce takip etmeyi bıraktım kendi bilgisayarımı topladıktan sonra. O zamanlar piyasada önerdikleri intel işlemci i5 6600 idi . Şu dönemde Ryzen 5 3600 ile aynı olan intel işlemci söyler misiniz?

2x

2.935 ₺.

RAM 2 tane
2975 TL

Arkadaşlarınız sizi yanlış yönlendirmiş, AMD işlemciler o kadar da ısınmıyor.

CPB kapatırsınız ve ısınmaz, bu kadar basit.

Ayrıca RAM olarak şunları almanızı tavsiye ederim:

attığınızla bu aynı ramler mi hocam

Yeni konular

Geri
Yukarı