3000 TL'ye işlemci önerisi

Bütçe
3-4K

Ghastly

Hectopat
Daha fazla  
Anakart
to be filled by O.E.M
Öncelikle selam herkese. Şimdi ben hazır bir sistem almıştım yaklaşık 4 ay önce. Öyle çok büyük bir şey beklemiyordum zaten ortalama bir şey düşünüyordum. Her neyse benim şimdiki işlemcim Intel Core i5 3470 3.20 GHz. Şimdiden belirteyim bu işlerden çok anlamıyorum. Anakart modelimi öğrenmek istediğimde ise to be filled by OEM şeklinde bir şey görüyorum. Maksimum 3-4 bin TL arasında güzel bir işlemci önerebilir misiniz? Diğer sistem özelliklerini de SS olarak atacağım. Çok erken bakamayabilirim yazdıklarınıza kusura bakmayın.

Dosya Ekleri

• ...png
    ...png
    23 KB · Görüntüleme: 28
  • ..png
    ..png
    21,9 KB · Görüntüleme: 31
  • ,,.png
    ,,.png
    5,2 KB · Görüntüleme: 25
Diğer sistem özelliklerine gerek yok, daha iyi bir işlemciye geçmek istediğinizde bu sistemle uyumlu olması için ancak 3. nesil i7'lere bakabilirsiniz ki artık 12. nesil piyasada, cihaz çok eski genel anlamda. Haricinde yeni nesil bir işlemci istiyorsanız anakart ve RAM'inde değişmesi gerekir soket uyumu sebebi ile.
10100F işlemci, H510 anakart ve 16 GB DDR4 RAM'e 3K bütçe ile geçilebilir. 4K bütçe ile işlemciyi 10400F yapabilirsiniz.

Bence anakartı da değiştirip al:
RAM olarak da bu çok iyi olur:

LGA 1155 soket bir anakart kullanıyorsun gördüğüm kadarı ile, anakart değişimi yaparak üstüne işlemci almak daha mantıklı bana soracak olursan. Tabii RAM değişimi de yapman lazım DDR3'ten DDR4'e geçişi de beraberinde getiriyor bu değişim.

Şöyle bir konfigürasyon yapabilirim eğer istersen:

Veya:

RAM'den de iki tane.

Son düzenleme:
LGA 1155 soket bir anakart kullanıyorsun gördüğüm kadarı ile, anakart değişimi yaparak üstüne işlemci almak daha mantıklı bana soracak olursan. Tabii RAM değişimi de yapman lazım DDR3'ten DDR4'e geçişi de beraberinde getiriyor bu değişim.

Şöyle bir konfigürasyon yapabilirim eğer istersen:

RAM'den de iki tane.

Dostum yapmayın 2 tane RAM ile slotları dolduracak peki ya sonra? Daha üstüne çıkmak istediğinde elindekileri satıp sıfırdan RAM 'mi alacak? Heleki çift kanal performansının AMD'ye oranla Intel'de daha az etki sahibi olduğunu varsayarsak. En azından şimdilik tek modül 8 alıp ileride 16 yap desen daha makul olurdu. Zaten PUBG gibi oyunlar artık 10GB'ın üstünde RAM'i kullanır oldu.

Dostum yapmayın 2 tane RAM ile slotları dolduracak peki ya sonra? Daha üstüne çıkmak istediğinde elindekileri satıp sıfırdan RAM mi alacak?

16 GB alacağını varsayarsak gayet yeterli 10105F kullanabilecek biri için. Yükseltme isterse tabii az daha koyup B460M Pro VDH alır zaten sorun yok o konuda.

Heleki çift kanal performansının AMD'ye oranla Intel'de daha az etki sahibi olduğunu varsayarsak.

O dediğin şey frekans için, çift kanal iki işlemcide de fark ediyor; sadece AMD'de daha fazla.

En azından şimdilik tek modül 8 alıp ileride 16 yap desen daha makul olurdu. Zaten PUBG gibi oyunlar artık 10GB'ın üstünde RAM'i kullanır oldu.

Zaten hemen alsın demedim, bekletip de alabilir; aynı kapıya çıkıyor sonuçta 16 GB bellek her türlü ortak nokta.

Bu arada 4 GB atmışım belleği, linki güncelliyorum.

Bu dediklerimin hepsini 16 GB bellek üzerine kurdum, anlamadan 4 GB'lık bellekleri atmışım; benim hatam.

Öncelikle selam herkese. Şimdi ben hazır bir sistem almıştım yaklaşık 4 ay önce. Öyle çok büyük bir şey beklemiyordum zaten ortalama bir şey düşünüyordum. Her neyse benim şimdiki işlemcim Intel Core i5 3470 3.20 GHz. Şimdiden belirteyim bu işlerden çok anlamıyorum. Anakart modelimi öğrenmek istediğimde ise to be filled by OEM şeklinde bir şey görüyorum. Maksimum 3-4 bin TL arasında güzel bir işlemci önerebilir misiniz? Diğer sistem özelliklerini de SS olarak atacağım. Çok erken bakamayabilirim yazdıklarınıza kusura bakmayın.

Sistemin Izoly ya da Turbox mu?

Geri
Yukarı