3000 TL'ye monitör önerisi

Var ama kolayca çözdüğünden bahsetmiş.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözülüyor ama sürekli oluyor. Nasıl desem sorun oyun oynarken bir anda tekrar olur monitör kullanılmaz hale gelir yine çözmekle uğraşırsın. Bu fiyattaki bir monitörde böyle olmamalı. Çözmek için RGB videosu açman lazım ya da aynı şey kendi ayarlarında var açınca tüm renkler yanıp sönüyor falan. 10 dk açık durunca sorun gidiyor ama geri geliyor kalıcı çözümler değil.

FC782750-7661-430C-A7B2-0B596302671A.jpeg

Şu an LoL açık değil ama hala ekranda :D
212F4A19-E304-47ED-A6B7-CA1CCFBBBD9E.png

Özet burada “its faulty panel”.

Çözülüyor ama sürekli oluyor. Nasıl desem sorun oyun oynarken bir anda tekrar olur monitör kullanılmaz hale gelir yine çözmekle uğraşırsın. Bu fiyattaki bir monitörde böyle olmamalı. Çözmek için RGB videosu açman lazım ya da aynı şey kendi ayarlarında var açınca tüm renkler yanıp sönüyor falan. 10 dk açık durunca sorun gidiyor ama geri geliyor kalıcı çözümler değil.

Eki Görüntüle 1152177

Şu an LoL açık değil ama hala ekranda :D
Eki Görüntüle 1152178

Özet burada “its faulty panel”.
Fark ettim kalıcı olduğunu, Dell'e hiç yazdın mı? Cevapları neydi?

Fark ettim kalıcı olduğunu, Dell'e hiç yazdın mı? Cevapları neydi?

Yazdım, önce Dell Türkiye servisi bu normal bir şey olabilir dedi sonra video ve görselleri yolladım sorununun normal değil hatalı panel olduğunu onlara anlattım yani ben uğraşmasam adamlar normal deyip geçiyorlardı. Sonra dediler biz bir Amerika ile görüşelim size dönüş yaparız, ertesi gün ürünün iadesi çıktı. Ürünü geri yolladım para 1 haftada yattı.

Yazdım, önce Dell Türkiye servisi bu normal bir şey olabilir dedi sonra video ve görselleri yolladım sorununun normal değil hatalı panel olduğunu onlara anlattım yani ben uğraşmasam adamlar normal deyip geçiyorlardı. Sonra dediler biz bir Amerika ile görüşelim size dönüş yaparız, ertesi gün ürünün iadesi çıktı. Ürünü geri yolladım para 1 haftada yattı.
Hocam yazdıklarınızı okudum. Anladığım kadarıyla bilgisayar kapalı olsa bile monitör açıkken ghost screen gibi bir şey oluşuyor ve çözümü RGB renk videosu açıp biraz beklemek ama ondan sonra tekrar geliyor.
Bu monitörü almayı planlıyordum ama biraz daha araştırayım. @LaMorte sizin yorumunuz nedir hocam.

Hocam yazdıklarınızı okudum. Anladığım kadarıyla bilgisayar kapalı olsa bile monitör açıkken ghost screen gibi bir şey oluşuyor ve çözümü RGB renk videosu açıp biraz beklemek ama ondan sonra tekrar geliyor.
Evet öyle ghost oluşursa bilgisayarı kapatsan dp kablosunu söksen bile gitmiyor. Bu monitörü almak kumar gibi bir şey tabi sorunsuz gelme ihtimali de var ama o topa bence hiç girmeyin.

Bu monitörü almayı planlıyordum ama biraz daha araştırayım. @LaMorte sizin yorumunuz nedir hocam.
Rtings testinde böyle bir sorun yokken bir sürü şikayet var. Sanırsam HFL modelinde bu sorun giderilmiş ama XG2705-2K neden almıyorsunuz?

Rtings testinde böyle bir sorun yokken bir sürü şikayet var. Sanırsam hfl modelinde bu sorun giderilmiş ama XG2705-2K neden almıyorsunuz?

Hocam ben almayacağım demedim. Sadece o gözüme daha hoş gelmişti ama sizin öneriniz olanı zaten önceden yazdınız. O yüzden XG2705-2K'ya biraz daha yöneldim. Zaten Valorant haricinde RDR ve Witcher tarzı oyunlar oynadığım için bu monitör ideal geldi. Bu sorundan sonra o monitörü pek düşünmem. Bir de 2 sorum olacaktı.

1- XG2705-2K'da herhangi bir sorunu var mı?
2- eskiden C27HG70 vardı o XG2705-2K'ya göre nasıl?

Şimdiden yardımlarınız için hepinize teşekkürler.

Hocam ben almayacağım demedim. Sadece o gözüme daha hoş gelmişti ama sizin öneriniz olanı zaten önceden yazdınız. O yüzden XG2705-2K'ya biraz daha yöneldim. Zaten Valorant haricinde RDR ve Witcher tarzı oyunlar oynadığım için bu monitör ideal geldi. Bu sorundan sonra o monitörü pek düşünmem. Bir de 2 sorum olacaktı.

1- XG2705-2K'da herhangi bir sorunu var mı?
2- eskiden C27HG70 vardı o XG2705-2K'ya göre nasıl?

Şimdiden yardımlarınız için hepinize teşekkürler.
C27HG70'in tek artısı HDR600; haricinde daha kötü renk gamı(%79 DCI P3 çıkmış ölçümlerde), tepkime, screen burn, bulutlu bir siyah eşitliği, eski, daha yüksek enerji tüketimi (62W, 34W).

C27hg70'in tek artısı HDR600; haricinde daha kötü renk gamı(%79 dcı P3 çıkmış ölçümlerde), tepkime, screen burn, bulutlu bir siyah eşitliği, eski, daha yüksek enerji tüketimi (62W, 34W).

Sağ olun hocam teşekkürler.
C27hg70'in tek artısı HDR600; haricinde daha kötü renk gamı(%79 dcı P3 çıkmış ölçümlerde), tepkime, screen burn, bulutlu bir siyah eşitliği, eski, daha yüksek enerji tüketimi (62W, 34W).

Hocam genelde parlaklık, renk falan çok konuşuluyor da ben bu monitör işlerinde çok cahilim size bir sorum olacak. RDR Witcher ve Forza gibi oyunlarda monitörün bana gösterdiği renkler falan beni tatmin eder mi? Bu size son sorum olacak ve bu soru ile monitör benim testimden geçebilir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı