3000 TL'ye Sistem

Applemre

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar böyle bir sistem topladım ama R9 390 mı, GTX970 mi alsam bilemedim? Sizin önerileriniz var mıdır? Bir de fiyatlar Ağustos'a kadar ne kadar düşer?

1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 970 alman daha mantıklı olacaktır. Performans olarak R9 390X'in bile kapısını tırmalayan bir ekran kartı GTX 970. Güç kullanımı olarak R9 390, tam yükte ortalama 275 watt güç çekerken GTX 970, tam yük altında ortalama 160 watt güç çekiyor.
Fiyatlara gelecek olursak. Maalesef fiyatlar artacak. Bir yandan TL'nin değer kaybetmesi, bir yandan elektronik aletlere gelecek ek vergi derken... Fiyatların düşmesi mümkün değil. Tüylerim diken diken oldu. :)

Dostum GTX970 ve R390 aynı performanslarda bazı oyunlarda aralarında 3fps fark var hangisi bütçene iyi giderse onu al ve önerime gelirsek ekran kartını GTX970 alın kasayı yükseltin.

@Silinen üye GTX 970'in 0.5 GB'lik kısmı yavaş çalışıyor olabilir. Ama şuanda R9 390x ile yarışıyor. Zaten oyunlarda ayarları aşırı zorlamadıkça farkedilmeyecek birşey. Ayrıca güç tüketimi ise cabası.

0.5 gb kadar bi şeyi ne kadar büyüttünüz be kardeşim. Her gtx 970 geçen konuda var. 0.5 daha yavaş diye 5-10 fps düşüyor sanki. Zaten gtx 970 ile hiç bir oyun kasmıyor. Sadece soğutucusundan ses problemi çıkabiliyor bazı modellerin. Onun içinde garanti yapmış adamlar.

Bence monitöre yatırım yap. Ölü piksel çıkabilir bu ucuz monitörlerden. Ya da kasayı geliştir. Bence kasayı geliştir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı