3000 TL'ye telefon önerisi

Bütçe
3000 TL

I'mAbey

Decapat
2K-3K bandında telefon bakıyorum kardeşime. Modellere bakarken bazılarının 1080p'de 30 FPS kaydedebildiğini gördüm. 60 FPS ile arasındaki fark rahatsız eder mi sizce?
Aynı şekilde alırken 4 GB ve 6 GB RAM'e sahip cihazlar arasında kaldım. Aynı şekilde işlemci olarak bir telefonda MediaTek Helio G90T modelini gördüm ama MediaTek işlemciler ile alakalı bilgim de yok, Snapdragon olan bir telefona yönelmek gerekir mi sizce?
Telefonu değiştirmemizdeki ana sebep depolama ve pil sorunuydu. RAM 6 değil de 4 olsa performansı aşırı etkiler mi?
Açıkçası Redmi Note 9S çok cazip geliyor ama RAM 4 GB olduğundan tereddüt ediyorum.
Redmi Note 8 Pro'da da MediaTek işlemciden dolayı tereddütteyim.
Samsung M31S de 60 FPS video kaydı yapamıyor.
Bu üç telefon arasında kaldım. Yardımcı olur musunuz?

2K-3K bandında telefon bakıyorum kardeşime. Modellere bakarken bazılarının 1080P'de 30 FPS kaydedebildiğini gördüm. 60 FPS ile arasındaki fark rahatsız eder mi sizce?
Aynı şekilde alırken 4 GB ve 6 GB RAM'e sahip cihazlar arasında kaldım. Aynı şekilde işlemci olarak bir telefonda MediaTek helio G90t modelini gördüm ama MediaTek işlemciler ile alakalı bilgim de yok, Snapdragon olan bir telefona yönelmek gerekir mi sizce?
Telefonu değiştirmemizdeki ana sebep depolama ve pil sorunuydu. RAM 6 değil de 4 olsa performansı aşırı etkiler mi?
Açıkçası Redmi Note 9S çok cazip geliyor ama RAM 4 GB olduğundan tereddüt ediyorum.
Samsung M31s de 60 FPS video kaydı yapamıyor.

Açıkçası ben de aynı durumdaydım fakat, M31S'te kulaklıkta aşırı cızırtı sesi varmış, Note 8 Pro biraz eski ve 4500 mAh bataryası var. G90t gayet iyi fakat Redmi Note 9S Snapdragon işlemcili, dolayısıyla RAM aşırı fark ettirmez. Ben Note 9S almayı düşünüyorum bence siz de onu alın derim.
Ayrıca M31S'in kutusundan 15W adaptör çıkıyor.

2K-3K bandında telefon bakıyorum kardeşime. Modellere bakarken bazılarının 1080P'de 30 FPS kaydedebildiğini gördüm. 60 FPS ile arasındaki fark rahatsız eder mi sizce?
Aynı şekilde alırken 4 GB ve 6 GB RAM'e sahip cihazlar arasında kaldım. Aynı şekilde işlemci olarak bir telefonda MediaTek helio G90t modelini gördüm ama MediaTek işlemciler ile alakalı bilgim de yok, Snapdragon olan bir telefona yönelmek gerekir mi sizce?
Samsung M31s de 60 FPS video kaydı yapamıyor.

Hocam RAM abartılı derecede performansı etkilemez (etkiler ama sandığınız gibi etkilemez. RAM'den çok onu nasıl kullandığı desek daha doğru olur sanırım) diğer sorunun cevabı ise evet 30 FPS ve 60 arasındaki fark acayip fazla. Cihazım Note 9S ve 4K 30 FPS video ile 1080p 60 FPS arasında dağlar kadar fark var bir de M31s 4K 30FPS ve 1080p 60 FPS video kaydı yapabiliyor, ne dediğinizi pek anlamadım. MediaTek'in sadece helio serisini önermem onun dışında tek sorunu genellikle aynı fiyat bandında ki Snapdragon işlemcilerden daha fazla ısınmaları. Xiaomi ise açıkçası Note 8 Pro gibi MIUI 10 ile gelen cihazlar harici önermem. Yazılımsal anlamda çok büyük sıkıntıları var. M31s ise performans olarak maalesef çok düşük. 3000'e Realme 7 var. Performansı sıkıntı etmez iseniz M31s, ROM atarım derseniz X3 NFC öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı