30000-50000 TL arası sistem önerisi

Cannibal

Femtopat
Daha fazla  
7/24 başında oturabileceğim 30000-50000 TL'ye PC toplama konusunda bana yardımcı olur musunuz? Hiçbir oyunda sıkıntı çekmesini istemiyorum mümkün olabilir mi bu fiyat aralığında?

7/24 başında oturabileceğim 30000-50000 TL'ye PC toplama konusunda bana yardımcı olur musunuz? Hiçbir oyunda sıkıntı çekmesini istemiyorum mümkün olabilir mi bu fiyat aralığında?
Aradaki fark çok fazla eğer 50k tl ye kadar çıkarım sorun olmaz diyorsanız şimdi bir şeyler toplayabilirim, bu arada bütçeye monitör dahil mi?

Koltuk alınacak mı, klavye gibi ekipmanla dahil mi?
Bunları da belirtseydiniz keşke.

Bütçeniz de net belli olursa güzel bir şeyler toplarız ya da öneririz.
AMD mi Intel onu da bir soralım.

Akakçe'den en ucuz fiyatlara bakabilirsiniz:

12. nesil i7 yeterli olur diye düşünüyorum iGPU'ya da ihtiyacınız yok o yüzden F ibareli işlemciler daha mantıklı çünkü daha ucuz.

Güç kaynağını dandik almayın sakın, hangisi iyi bilenler cevaplayacaktır. SSD'yi de ucuz olsun diye yavaş ya da kalitesiz bişi almayın.

Akakçe'den en ucuz fiyatlara bakabilirsiniz:

12. nesil i7 yeterli olur diye düşünüyorum IGPU'ya da ihtiyacınız yok o yüzden F ibareli işlemciler daha mantıklı çünkü daha ucuz.

Güç kaynağını dandik almayın sakın, hangisi iyi bilenler cevaplayacaktır. SSD'yi de ucuz olsun diye yavaş ya da kalitesiz bir şey almayın.

DDR4 bir anakarta neden DDR5 bir RAM seçtiniz? Ayrıca bu bütçeye 12700F yerine 12700KF alınıp anakart B660 veya Z690 yapılabilirdi.

Son düzenleme:

Anakart DDR4, DDR5 bir RAM seçmişsiniz.

Kusura bakmayın, yanlış linki koymuşum.

Değerlendirecek olursam bence işlemci gereksiz fazla bunun yerine i7 12700KF kullanabilir, 1TB hard disk yerine 980 Pro modelini 1TB yapabilir, 1000W bir PSU bence bu sisteme fazla matematiksel hesabını yaparsak yük altında bu sistem 790W gibi bir şey çekecektir 850W bir PSU bizim işimizi rahatlıkla görecektir, anakart B660 yapıp DDR4 bir RAM seçelim bu sisteme 32 GB 3200MHz bir RAM takalım 16x2 olarak. Sistem o zaman iyi olur bana göre.

Geri
Yukarı