30000 TL hazır sistem önerisi

Eğer görüntü sizin için aşırı önemli değilse @fiu 'in attığı sistem çok daha mantıklı olacaktır, elinizde de para kalır diğer şeylere harcayabilirsiniz. İşlemciye herhangi bir soğutma (5600X'e hava soğutma da gayet yeterli olacaktır.) alabilirsiniz mesela. Ayrıca Sinerji sistemin PSU'su biraz kötü.

@Sir Benjamin sıvı soğutmayı değiştirmesi için hiçbir sebep yok.

@TLP sıvı soğutmayı değiştirmesi için hiçbir sebep yok.

Daha sonra daha kaliteli bir şey alabilir, değindim zaten hemen değiştirmeye gerek yok diye. Upgrade de bu işlerin genelde olabilecek potansiyel durumlarından biri.

Hemen değiştirmek zorunda değilsin biraz bekleyebilir.
Değiştirmez isem ne olur bir sorun olur mu ne gibi sorunlar ortaya çıkar?

PSU kanadında, aşırı kaliteli olmadığı için zamanla sorun çıkabilir. Enerji besleme konusunda yetersiz kalabilir ki bu da performans düşüşüne yol açar.

Soğutucu için bekleyebilirsin biraz daha, hemen değiştirmene gerek yok.

Son düzenleme:
Daha sonra daha kaliteli bir şey alabilir, değindim zaten hemen değiştirmeye gerek yok diye. Upgrade de bu işlerin genelde olabilecek potansiyel durumlarından biri.
5600X gibi bir işlemci için tek 120mm fanlı bir kule tipi hava soğutucu bile yeterliyken 240mm sıvı soğutmayı değiştirin diyorsunuz, böyle söylenilince ürün kötüymüş/sorunluymuş gibi bir algı oluşuyor.

PSU kanadında, aşırı kaliteli olmadığı için zamanla sorun çıkabilir. Enerji besleme konusunda yetersiz kalabilir ki bu da performans düşüşüne yol açar.

Soğutucu için bekleyebilirsin biraz daha, hemen değiştirmene gerek yok.

Sağ olun hocam
5600X gibi bir işlemci için tek 120mm fanlı bir kule tipi hava soğutucu bile yeterliyken 240mm sıvı soğutmayı değiştirin diyorsunuz, böyle söylenilince ürün kötüymüş/sorunluymuş gibi bir algı oluşuyor.

Hocam anlıyorum sizi adam sadece fikrini değiniyor yani yapmayabilirimde beni düşündüğünüz için teşekkür ederim size de @Sir Benjamin hocamada.

Sorunlu demedim ki? Aşırı kaliteli değil sadece, belirtmemişim tabii orası doğru ancak birinin çıkıp da sadece benim dediğime veya demediğine bakacağını sanmam.

Konu o zaman şuraya da gelebilir, demonte edip satsın SE 224 XT alsın cebine para girer. O hesaba da gelir yani. Fanlarını çok beğenmiyorum Thermaltake soğutucunun, 1500 RPM biraz düşük. CFM değeri fena değil ama.

Yeni konular

Geri
Yukarı