30000 TL Sistem Önerisi

@Emma Stone hocam yarın parçaları sipariş geçeceğiz büyük ihtimalle.
Kasa ve CPU soğutucuyu Teknobiyotik'ten. Kalan parçaları Hepsiburada'dan. Şöyle bir problemim var ama Anakart ve Ram Hepsiburada'da stokta kalmadı.
Nasıl yapalım? 😅

@utkuukurt Geri kalanlar neden Hepsiburada? Benim attığım zamana göre fiyatlar değişmiş olabilir. En ucuz neredeyse onu almanı öneririm. Örneğin B550-A Pro şuan en ucuz Teknosa'da;
Senin için bir daha 5700X sistem dizeyim.
2 tane;
Sana normalde SS-Cool Zero önermiştim önceden. Fakat o PSU'da NTC Termistörü kullanmamışlar.
@Sir Benjamin benden daha iyi açıklayacaktır. 200-300 daha verip Core Reactor almak daha iyi olur. Üstelik daha iyi bir ünite.
Kasa konusunda da Maxima V20 güzeldir fakat biraz daha aşarsan bu da güzel olur. Sana kalmış.
Hepsi 15-16K civarı tutuyor. Uyar mı bütçeye?

Son düzenleme:
@utkuukurt Geri kalanlar neden Hepsiburada? Benim attığım zamana göre fiyatlar değişmiş olabilir. En ucuz neredeyse onu almanı öneririm. Örneğin B550-A Pro şuan en ucuz Teknosa'da;
Senin için bir daha 5700X sistem dizeyim.
2 tane;
Sana normalde SS-Cool Zero önermiştim önceden. Fakat o PSU'da NTC Termistörü kullanmışlar.
@Sir Benjamin benden daha iyi açıklayacaktır. 200-300 daha verip Core Reactor almak daha iyi olur. Üstelik daha iyi bir ünite.
Kasa konusunda da Maxima V20 güzeldir fakat biraz daha aşarsan bu da güzel olur. Sana kalmış.
Hepsi 15-16K civarı tutuyor. Uyar mı bütçeye?
Neden Hepsiburada sorunun cevabı, 12 ay taksit imkanı. Bazı sitelerde 6-9 ay oluyor en fazla bu da benim aylık verebileceğim bütçeyi aşıyor ne yazık ki.
Biraz kontrol edeyim, döneceğim hemen.

Neden Hepsiburada sorunun cevabı, 12 ay taksit imkanı. Bazı sitelerde 6-9 ay oluyor en fazla bu da benim aylık verebileceğim bütçeyi aşıyor ne yazık ki.
Biraz kontrol edeyim, döneceğim hemen.
Tamamdır. O zaman attığım tüm ürünlerin Akakçe linkine bak. En ucuz siteler arasında en ucuz 12 ay taksit yapan siteye bakmanı öneririm. Core Reactor'ü mecbur PCKolik'ten alacaksın. En ucuz orada ve 12 ay taksit var diye biliyorum.

Olması gereken zaten NTC termistörü kullanılması, kullanılmaması problem. :D

Ani akım konusundaki performansını bilmiyoruz, kullanıcılarda sorun çıkmamasından fazla yüksek olmadığını anlıyorum ki bu iyi. Ani akım performansını öğrenelim, öyle bakarız Cool Zero'nun durumuna.

Olması gereken zaten NTC termistörü kullanılması, kullanılmaması problem. :D
Yanlış yazmışım. 😄 Düzelttim.
Ani akım konusundaki performansını bilmiyoruz, kullanıcılarda sorun çıkmamasından fazla yüksek olmadığını anlıyorum ki bu iyi. Ani akım performansını öğrenelim, öyle bakarız Cool Zero'nun durumuna.
Bu yüzden şuanlık bende Cool Zero önermeyi bıraktım. Şuan için biraz üstüne Core Reactor önermeye devam. 🤠 PCKolik sağlam indirim yaptı Core Reactor'e.

Son düzenleme:
Şu taksit konusu elimi kolumu bağlıyor... Bir saattir site geziyorum 😅😂

Var mı eksik gedik hocam? @Emma Stone

Telefondan anca bu kadar oluyor 😅

Dosya Ekleri

• IMG_20220629_084635.jpg
    IMG_20220629_084635.jpg
    61,7 KB · Görüntüleme: 20
  • IMG_20220629_084651.jpg
    IMG_20220629_084651.jpg
    64,2 KB · Görüntüleme: 20
  • IMG_20220629_084712.jpg
    IMG_20220629_084712.jpg
    58,1 KB · Görüntüleme: 20
  • IMG_20220629_084726.jpg
    IMG_20220629_084726.jpg
    55,5 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
Eksik yok. Lakin 5700X için İnventus'ta bazı kartlarda 12 ay taksit var. Hem orada 200TL daha ucuz. Bak istersen. Kendi kartına taksit yoksa Hepsiburada'dan yapıştır.
@utkuukurt Ayrıca anakartı B550 Mortar al Amazon'dan. Orada daha ucuz. B550-A Pro'yu ben Teknosa'da ucuz diye önerdim. Mortar daha iyi olur. Hemde 12 ay taksit var. Üstüne Amazon güvencesi.

Son düzenleme:
Eksik yok. Lakin 5700X için İnventus'ta bazı kartlarda 12 ay taksit var. Hem orada 200TL daha ucuz. Bak istersen. Kendi kartına taksit yoksa Hepsiburada'dan yapıştır.
@utkuukurt Ayrıca anakartı B550 Mortar al Amazon'dan. Orada daha ucuz. B550-A Pro'yu ben Teknosa'da ucuz diye önerdim. Mortar daha iyi olur. Hemde 12 ay taksit var. Üstüne Amazon güvencesi.
Anakartı bu seçiyoruz ve sistemi tamamlıyor muyuz sonuç olarak?

Geri
Yukarı