30000 TL'ye Gaming Laptop Önerisi

Ben lenovo ideapad gaming 3 kullanıyorum. Laptop önermek yerine etrafında çok fazla laptop olan ve kendim de uzun süredir kullanan birisi olarak bazı tavsiyeler vermek istedim.

Oyun için kesinlikle en kötü 3060 veya üstü bir laptop almanı öneririm. 4gb vram olan 3050 modeli şu an idare eder seviyede ama oyun için yetersiz kalmaya başladı. 6gb da şimdilik idare ediyor ama yakında yetersiz kalabilir. En azından AAA oyunlar için. Malum oyunlar optimizasyon sorunuyla çıkıyor. Ayrıca ekran kartlarında watt değerleri de önemli. Düşük watt ile çalışan ekran kartları tam performans vermiyor.

Benim bilgisayarımın ses sistemi pek hoşuma gitmiyor. Yeterince yüksek ses veremiyor. Azıcık bir ses olsa bile pc sesini bastırıyor. Eğer müzik ve genel olarak sese önem veriyorsan almak istediğin cihazın ses kalitesini araştır mutlaka.

Soğutma konusu da önemli. Lenovonun legion kasasına benzeyen yeni ideapad gaming modellerinin hem tasarımları hem de soğutma performansı daha iyi. Genel olarak alttan hava alan modellerin bence soğutma performansı kötü çünkü bir yere koyunca yeterince hava alamıyor ve ısınıyor bir süre sonra.

Kullandığım cihaz şu : Lenovo IdeaPad Gaming 3 Dizüstü Bilgisayar, 15.6" FHD, AMD Ryzen 5 5600H, 16GB RAM, 512GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB, FreeDOS, 82K200K0TX Lenovo IdeaPad Gaming 3 Dizüstü Bilgisayar, 15.6" FHD, AMD Ryzen 5 5600H, 16GB RAM, 512GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB, FreeDOS, 82K200K0TX : Amazon.com.tr: Bilgisayar

SSD ve ses dışında genel olarak iyi ve kaliteli bir laptop olduğunu söyleyebilirim. Daha iyi fiyata daha iyi bir model bulamazsan değerlendirebilirsin.

Bu ürünü beğeneceğini düşünüyorum:

Son düzenleme:
Ben Lenovo IdeaPad Gaming 3 kullanıyorum. Laptop önermek yerine etrafında çok fazla laptop olan ve kendim de uzun süredir kullanan birisi olarak bazı tavsiyeler vermek istedim.

Oyun için kesinlikle en kötü 3060 veya üstü bir laptop almanı öneririm. 4 GB VRAM olan 3050 modeli şu an idare eder seviyede ama oyun için yetersiz kalmaya başladı. 6 GB da şimdilik idare ediyor ama yakında yetersiz kalabilir. En azından AAA oyunlar için. Malum oyunlar optimizasyon sorunuyla çıkıyor. Ayrıca ekran kartlarında watt değerleri de önemli. Düşük watt ile çalışan ekran kartları tam performans vermiyor.

Benim bilgisayarımın ses sistemi pek hoşuma gitmiyor. Yeterince yüksek ses veremiyor. Azıcık bir ses olsa bile PC sesini bastırıyor. Eğer müzik ve genel olarak sese önem veriyorsan almak istediğin cihazın ses kalitesini araştır mutlaka.

Soğutma konusu da önemli. Lenovo'nun Legion kasasına benzeyen yeni IdeaPad Gaming modellerinin hem tasarımları hem de soğutma performansı daha iyi. Genel olarak alttan hava alan modellerin bence soğutma performansı kötü çünkü bir yere koyunca yeterince hava alamıyor ve ısınıyor bir süre sonra.

Kullandığım cihaz şu: Lenovo IdeaPad Gaming 3 dizüstü bilgisayar, 15.6" FHD, AMD Ryzen 5 5600H, 16 GB RAM, 512 GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3060 6 GB, FreeDOS, 82K200K0Tx Lenovo IdeaPad Gaming 3 Dizüstü Bilgisayar, 15.6" FHD, AMD Ryzen 5 5600H, 16GB RAM, 512GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB, FreeDOS, 82K200K0TX : Amazon.com.tr: Bilgisayar

SSD ve ses dışında genel olarak iyi ve kaliteli bir laptop olduğunu söyleyebilirim. Daha iyi fiyata daha iyi bir model bulamazsan değerlendirebilir.

Ben Lenovo IdeaPad Gaming 3 kullanıyorum. Laptop önermek yerine etrafında çok fazla laptop olan ve kendim de uzun süredir kullanan birisi olarak bazı tavsiyeler vermek istedim.

Oyun için kesinlikle en kötü 3060 veya üstü bir laptop almanı öneririm. 4 GB VRAM olan 3050 modeli şu an idare eder seviyede ama oyun için yetersiz kalmaya başladı. 6 GB da şimdilik idare ediyor ama yakında yetersiz kalabilir. En azından AAA oyunlar için. Malum oyunlar optimizasyon sorunuyla çıkıyor. Ayrıca ekran kartlarında watt değerleri de önemli. Düşük watt ile çalışan ekran kartları tam performans vermiyor.

Benim bilgisayarımın ses sistemi pek hoşuma gitmiyor. Yeterince yüksek ses veremiyor. Azıcık bir ses olsa bile PC sesini bastırıyor. Eğer müzik ve genel olarak sese önem veriyorsan almak istediğin cihazın ses kalitesini araştır mutlaka.

Soğutma konusu da önemli. Lenovo'nun Legion kasasına benzeyen yeni IdeaPad Gaming modellerinin hem tasarımları hem de soğutma performansı daha iyi. Genel olarak alttan hava alan modellerin bence soğutma performansı kötü çünkü bir yere koyunca yeterince hava alamıyor ve ısınıyor bir süre sonra.

Kullandığım cihaz şu: Lenovo IdeaPad Gaming 3 dizüstü bilgisayar, 15.6" FHD, AMD Ryzen 5 5600H, 16 GB RAM, 512 GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3060 6 GB, FreeDOS, 82K200K0Tx Lenovo IdeaPad Gaming 3 Dizüstü Bilgisayar, 15.6" FHD, AMD Ryzen 5 5600H, 16GB RAM, 512GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB, FreeDOS, 82K200K0TX : Amazon.com.tr: Bilgisayar

SSD ve ses dışında genel olarak iyi ve kaliteli bir laptop olduğunu söyleyebilirim. Daha iyi fiyata daha iyi bir model bulamazsan değerlendirebilirsin.

Tamamdır hocam sağ olun benim de aklımda ki ürünlerden biriydi bu.

Monster ürünlerinin soğutma kalitesi berbat ve o fiyat bandında HP Victus RTX 3060 - RTX 4050 ve ASUS TUF Gaming RTX 4050 gibi kaliteli modeller mevcut.

Hocam soğutmasına her model için kötü diyemezsin mesela bende tulpar T7 var gayet de iyidir soğutması.

Selam, 30000 bütçeye oyuncu bilgisayarı bakıyorum.
Oyunlarda aşırı yüksek grafik arayan birisi değilim ama yine de yeni çıkan oyunları iyi bir performansla oynayabilmek için PC arıyorum.
Önerileriniz nelerdir?

Kanka istersen Monster Tulpar t7'ye bakabilirsin ama belki bir tık aşar fiyatını.

Son düzenleme:
@Eren KAVUT Ne kadar cahilce bir yorum. Yazdığınız şey o kadar saçma ki doğrusunun açıklanmasına bile gerek yok.

Şu an piyasa çalkantılı olduğu için direkt bir yorum yapamıyorum. Ben Vatan'dan ASUS TUF A15 aldım, iyi indirimler oluyor onlar kovalanabilir. Onun dışında Monster, Casper gibi markalara yönelmeyin. Sıkıntı yaşarsınız daha sonra.

@Eren KAVUT ne kadar cahilce bir yorum. Yazdığınız şey o kadar saçma ki doğrusunun açıklanmasına bile gerek yok.

Şu an piyasa çalkantılı olduğu için direkt bir yorum yapamıyorum. Ben Vatan'dan ASUS TUF A15 aldım, iyi indirimler oluyor onlar kovalanabilir. Onun dışında Monster, Casper gibi markalara yönelmeyin. Sıkıntı yaşarsınız daha sonra.

Hocam Monster'lerın her modeli öyle değil genelleme yapmayın bence.

Geri
Yukarı