30000 TL'ye sistem önerisi

Bütçe
25-30k

Szaszy

Hectopat
Daha fazla  

Çok fazla hikayeli oyun oynayan biri değilim fakat kötü bir şey almak istemiyorum. Bütçemi çok da zorlamak istemiyorum 25 ile 30k arası bir şey almak istiyorum...

Sizce hangi sistemi alayim?

RX6800'un 4060 Ti ile farki var.
Tabii DDR5 ssitem almak daha saglikli bu donemde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benceı ılerıye dönük bır sıstem alacaksan 16 GB ekran kartı almalısın. Bu rakama alınabilecek mantıklı bır sıstem. Sadece ekran kartını almaya kalksan 20.000 üzerinde.

Ama kasa dandık. Ozellestırme kısmından değiştirmek gerek.

Benceı ılerıye dönük bır sıstem alacaksan 16 GB ekran kartı almalısın. Bu rakama alınabilecek mantıklı bır sıstem. Sadece ekran kartını almaya kalksan 20.000 üzerinde.

16 GB 4060 Ti para tuzağı. 8 GB ileri zaman içinde şu anda da yeterli.

16 GB 4060 Ti para tuzağı. 8 GB ileri zaman içinde şu anda da yeterli.

16 GB ile 8 GB arasında yazılımsal veya donanımsal bir fark var mı ki?

Bu

Bu sistem aklıma yattı fena değilmiş

Katılmıyorum şu anda bile bazı oyunlar, yüksek ayarlarda en az 8 GB VRAM ıstıyor. 2-3 seneye 8 de yetmemeye başlayacak.

2-3 seneye kart zorlanmaya başlayacağı için ayarlar düşürülmek zorunda kalınacak. Ayarlar düşürülünce VRAM yeterli gelecek. Şuanda da yeterli geliyor.

Geri
Yukarı