3000MHZ Destekleyen RAM'i 3600MHZ Yapmak (MemTest86 hataları)

Düşürün. Tek test yeterli. En sonda 4 testi de yaparsın. Valla sana yazarken benim de canım çekti :D. 1:1 oranında maksimum bu oluyor sanırım. 2400 MHz'den 3733'lere... Maksimum 3933'e çıkabiliyor.

Eki Görüntüle 466013
Vallahi ben de bir dahakine 5000MHz RAM tercih etmezsem neyim 😅

Hocam değerlere çıkabildiniz mi? :) Ben de bu aralar uğraşıyorum anca şanssızım, sanırım olmuyor. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
@RedSea Corsair'de maksimum 3600 görebildim. Voltaj ile ilgili problem var ama tam olarak nerede anlamadım. İşlemciden bile şüphelenmeye başladım. 1.35V ile bu oluyor. Diğer konuyu bulamadım, buraya yazayım dedim.

Son düzenleme:
Hocam değerlere çıkabildiniz mi? :) Ben de bu aralar uğraşıyorum anca şanssızım, sanırım olmuyor. :)
Modun verdiği gecikme süreleriyle 3600MHz oldu ve memtest'in ilk testinden sorunsuz geçti ben de yavaş yavaş indirdim 16 18 18 20 39 yaptığımda PC hiç açılmadı bios pilini sökmek zorunda kaldım, ama yine de sorunsuz 3600MHz çalıştırdım.

@RedSea Corsair'de maksimum 3600 görebildim. Voltaj ile ilgili problem var ama tam olarak nerede anlamadım. İşlemciden bile şüphelenmeye başladım. 1.35V ile bu oluyor. Diğer konuyu bulamadım, buraya yazayım dedim.
Yok hocam, 1.45V girdim 18-22-22-22-38 - 3600Mhz yaptım bilgisayara görüntü bile gelmedi. Kendi kendine 3-5 açılma yaptı ve 2133 oldu. Corsairleri çıkarttım ve Team-T-Force ramları bıraktım sadece 2x8GB onlar 1.35V ile geciklemeleri değiştirmeden direkt 3600Mhz oluyor ve memtest te hiç hata vermiyor 4 testte de. Corsair daha kaliteli derdim ancak Team-T-Force ile karşılaştığımdan itibaren çöp bir ram oldu benim için :) Asıl sorum şu olacak 32GB 3200Mhz mi yoksa 16GB 3600Mhz mi? :)

Dostum bende benim bellekleri 3600mhz yapmak istiyorum fakat bir türlü beceremedim. Asus bios çok karışık geldi bana yardımcı olabilir misin? Stabilite yakalayamadım bir türlü.

Dostum bende benim bellekleri 3600mhz yapmak istiyorum fakat bir türlü beceremedim. Asus bios çok karışık geldi bana yardımcı olabilir misin? Stabilite yakalayamadım bir türlü.
RAM'lerinin markası nedir tam olarak ürün koduyla yazarsan yardımcı olurum.

Yok hocam, 1.45V girdim 18-22-22-22-38 - 3600Mhz yaptım bilgisayara görüntü bile gelmedi. Kendi kendine 3-5 açılma yaptı ve 2133 oldu. Corsairleri çıkarttım ve Team-T-Force ramları bıraktım sadece 2x8GB onlar 1.35V ile geciklemeleri değiştirmeden direkt 3600Mhz oluyor ve memtest te hiç hata vermiyor 4 testte de. Corsair daha kaliteli derdim ancak Team-T-Force ile karşılaştığımdan itibaren çöp bir ram oldu benim için :) Asıl sorum şu olacak 32GB 3200Mhz mi yoksa 16GB 3600Mhz mi? :)
Ram kapasitesi hızdan önce gelir.

Şuanda BIOS üzerinde değerlee bu şekilde daha nasıl
Tabi ki böyle bir şeyi varsaymadım sadece ne yazıyorsa onu yaptım... BIOS'daki DRAM Timing kısmı bu şekilde sadece CL yükseltsem yeter mi? Aslında neyi ne kadar yükselteceğimi bilmiyorum forumda bununla ilgili bir rehber var mı?

Xpg'nin 3000'de bile düzgün çalışacağına emin değilim geri dönüşleri çok kötü gibi geldi bana...
3200MHZ voltaj vermeden çıkabiliyor.
3200MHZ CL16-20-20-20-36-68 ile 1.38V ile kullanıyorum ve bir hata almadım.
Gecikme olarak 74,9NS gösteriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı