3000MHz RAM'i 3466MHz'e OC yapmak

volkankelebek

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
İyi günler, elimde Corsair Vengeance X2 8 GB 3000MHz DDR4 RAM CMK8GX4M1D3000C16 model bellek var şu an 3200MHz kullanıyorum, voltaj falan vermeden çıkardım bu hıza. Bilenler yardımcı olabilir mi acaba?

Sistem özelliklerim.
CPU: AMD Ryzen 5 2600 3.9GHz 16MB cache soket am4.
PSU: Cooler Master MWE 80Plus 600W 2xeps, aktif PFC 120mm.
Motherboard: ASUS TUF B450-PLUS GAMING AMD B450 AM4 DDR4 3466.
RAM: Corsair Vengeance LPX 2x16 GB 3000MHz DDR4 RAM.
GPU: Sapphire Pulse RX 5600XT 6 GB.

Dostum düşük model Vengeance LPX ve RipjawsV model RAM'lerdeki çipler rastgele oluyor, ürün kodu aynı olmasına rağmen bir modülde Samsung B-die çip oluyor, diğerinde ise Hynix çip oluyor, çok değişik ama öyle işte. Bu çiplerin overclock kabiliyeti neredeyse yok. Normalde Samsung B-die çipler overclock'a yatkınlıkları ile bilinirler ama düşük model Samsung B-die'ların overclock yatkınlığı yok gibi bir şey. 3466 MHz yapabileceğini bile sanmıyorum ben.

Dostum düşük model Vengeance LPX ve Ripjaws V model RAM'lerdeki çipler rastgele oluyor, ürün kodu aynı olmasına rağmen bir modülde Samsung b-diye çip oluyor, diğerinde ise Hynix çip oluyor, çok değişik ama öyle işte. Bu çiplerin overclock kabiliyeti neredeyse yok. Normalde Samsung b-diye çipler Overclock'a yatkınlıkları ile bilinirler ama düşük model Samsung b-diye'ların overclock yatkınlığı yok gibi bir şey. 3466 MHz yapabileceğini bile sanmıyorum ben.

Peki ya nasil ögrenebiliriz çipleri?
RAM.png
Sizin dedeğiniz bellek türleri b-diye benim RAM'ler destekliyor altta attığım resimde mevcut bakabilirsiniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı