Çözüldü 3000MHz ile 3200MHz RAM uyumsuzluk yapar mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Muhammet Halit

Decapat
Daha fazla  
RAM
apacer panther CL16 3000Mhz
SSD veya HDD modeli
Kioxa 240gb
Ekran kartı
Vega 8
Anakart
B450M H Gigabyte
İşlemci
Ryzen 3 3200g
Arkadaşlar elimde Apacer Panther CL16 3000MHz 8 GB RAM var. Bunun yanına aynısından alacaktım ancak stokta hiçbir yerde bulamadım. O yüzden 3200MHz 16CL'lik versiyonunu alacağım. Uyumsuzluk yapar mı? 3000MHz de çalışacaklarını biliyorum sadece ayrı bir sorun olur mu onu merak ediyorum. Teşekkürler.

Arkadaşlar elimde Apacer Panther CL16 3000MHz 8 GB RAM var. Bunun yanına aynısından alacaktım ancak stokta hiçbir yerde bulamadım. O yüzden 3200MHz 16CL'lik versiyonunu alacağım. Uyumsuzluk yapar mı? 3000MHz de çalışacaklarını biliyorum sadece ayrı bir sorun olur mu onu merak ediyorum. Teşekkürler.

MHz'leri eşitledikten sonra herhangi bir sorun olmaz. Fakat bazen MHz farkından dolayı BIOS otomatik 2600MHz'ye eşitleyebiliyor kendin XMP'den ayarlaman lazım sanırım.

Elle mi eşitleyeceğim yoksa otomatik olarak olan bir şey mi?

Bazen en düşük RAM'in MHz hızına eşitliyor, bazen de direkt 2666MHz'ye filan eşitleyebiliyor. Her türlü eşitleniyor fakat eğer 3000'de eşitlenmezse elle eşitlemen gerekir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı