3000MHz RAM, 2133 MHz hızında çalışıyor

Tugra B

Hectopat
Daha fazla  
Yeni bir sistem topladim Ryzen ile. Belleklerim Corsair 16GB LED 3000MHZ fakat 2133 MHz hizinda calisiyor. Ne yapmam gerek? BIOS guncelleme falan hic anlamam.

BİOS'a girin. Orada ya X.M.P. ya da ona benzer bir şey olur. Onu açın ya da frekansı 3000 seçin. Eğer yoksa memory ayarlarında memory frequency vardır. Oradan 3000'i seçin.

İnternetten bios güncellme rehberi izleyip yapabilirsiniz.
Son bios sürümünde 2993 mhz de çalışıyor.

İnternetten bios güncellme rehberi izleyip yapabilirsiniz.
Son bios sürümünde 2993 mhz de çalışıyor.

Hocam guncellemeyi yaptim su an surum 0805 fakat durum ayni. Internette sorunu olan bir suru insanla karsilastim. Cozumunu bulamadim.
BİOS'a girin. Orada ya X.M.P. ya da ona benzer bir şey olur. Onu açın ya da frekansı 3000 seçin. Eğer yoksa memory ayarlarında memory frequency vardır. Oradan 3000'i seçin.

Hocam onu zaten yapiyorum fakat bilgisayar 2 defa acilmayi deneyip acamiyor American Megatrends ekranina atiyor. Ordan 2133 mhz yapip ancak bilgisayari acabiliyorum.

Anakartınızın destek listesinden Belleğinizin uyumlu olup olmadığına baktıktan sonra max. çalışma frekansını kontrol edebilirsiniz. Yanlış anlamadıysam her RAM için kendi frekansında çalışma desteği sunulmamış.

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb...702.804987597.1500105539-484627327.1500105539

VENGEANCE® LED 16GB (2 x 8GB) DDR4 DRAM 3000MHz C15 Memory Kit - Red LED (CMU16GX4M2C3000C15R)

Belleğinizin bu mu bilmiyorum ancak destek listesinde CTRL + F yapmama rağmen bulamadım

En güncel BIOS sürümünü kullanıyorsanız aşağıdaki rehberi kullanabilirsiniz. Güncel değilse kesinlikle güncelleyin. Eğer 3000 Mhz'de hata alıyorsanız 2933 Mhz deneyin. Onda da hata alıyorsanız gecikme değerlerini belleğin sitesinde belirtildiği şekilde elle girip deneyin.

AMD Ryzen RAM Frekansı Yükseltme Rehberi - Technopat

Hocam gonderdiginiz rehberdekini kendi kendime bulmustum ben de baskalari icin yapayim diyordum rehber fakat varmis. Ramler su an 2933MHZ ile calisiyor. BIOS gunceldi zaten fakat DOCP acik degildi o yuzden Overclock edemiyormusum. Tesekkurler yorumlar icin.

İyi Günler
RAM için bende bios güncelliyim dedim farkettim ki yapılmıyor usb tanıyor klasör de taniyor ama içindeki dosyayı tanımıyor siz nasıl yaptınız anlatırmısınız sistem aynı benimde sadece RAMler bi üst model. @Nazım Paşa

Oncelikle internetten indirmeniz gerekiyor dosayayi. Bos bir flashbellek icine attiktan sonra bilgisayarin BIOS kismina geliyoruz. Flashbellek acilirken takili olacak sekilde. Ve sonra BIOS update kismi var. Update from Web gibi secenekler de var siz flashbellek sececeksiniz. Sonrasi basit update diyince update olmasi lazim. Ben ek bir ugras gostermedim. Flashbellek doluysa bosaltip deneyebilirsiniz. Burda 0805 veya siz bakarken en son hangisi cikmis durumdaysa onu indirin ve icindeki dosayayi flashbellege yukleyin.

ASUSTeK Computer Inc. -Support- Driver & Tools - PRIME B350-PLUS

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı