3000MHz RAM 3200MHz yapsam stabil çalışır mı?

@Silinen üye Belleğin desteği 3000 MHz değildir. Belleniminde (yani firmware'inde) fabrikadan kodlanmış maksimum frekansı 3000 MHz'dir. Siz anakarttaki UEFI BIOS üzerinden aynı monitörünüze yeni çözünürlük ekler gibi yeni kayıt açıp 3200 MHz'de çalışması gerektiğini belirtiyorsunuz. Aradaki tek fark, bu bilgi RAM'e değil anakarta kayıt ediliyor ve anakart üzerinden okunup çalıştırılıyor.

Alternatif olarak bunu FIAT'ın aynı 1.3 Multijet motoru 75bg ve 95bg olarak satması gibi düşünebilirsiniz. Motor tamamen aynı ama birisinin yazılımı 75bg üretmesini söylerken diğerinin yazılımı 95bg üretmesi gerektiğini söylüyor. Yoksa her iki donanımda 95bg ve hatta belki daha üstünü üretebilecek kapasiteye sahip.

B450M S2H anakartına sahibim, hiçbir şekilde voltaj vermeden 3000 Mhz' den 3200 Mhz' e çıkardım. Herhangi bir sıkıntı olur mu ? Şimdilik sorun yok. Aşağıda ki RAM kullanıyorum.

B450M S2H anakartına sahibim, hiçbir şekilde voltaj vermeden 3000 Mhz' den 3200 Mhz' e çıkardım. Herhangi bir sıkıntı olur mu ? Şimdilik sorun yok. Aşağıda ki RAM kullanıyorum.

Hayır, olmaz. Ben voltaj vermeden 2400 MHz CL16 belleği Z170 anakartımda 2700 MHz ve CL15 olarak kullanıyordum.

Geri
Yukarı