3000MHz RAM nasıl 3200MHz yapılır?

def2easy06

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Elimde 2x8 Corsair Vengeance 3000MHz bellek bulunuyor ve anakartım A320 S2H Max 3200 MHz destekliyor. Ve APU işlemci kullandığım için RAM frekansı performansı etkiliyor. Ben sağlıklı sorunsuz bir şekilde RAM'lerimi nasıl 3200 MHz'ye çekerim? Ve Valorant'ta FPS artışı olur mu? Çünkü optimizasyonun sıkıntılı olması sebebi ile FPS ara sıra 110-120'den 85-90'a düşüyor ve kötü oluyor.

RAM’leri o hıza çıkartmanız sorununuzu çözmeyebilir. Hız aşırtma için voltajın da artması gerekeceğinden ısı artışı olacak. Aynı zamanda tecrübeli biri değilseniz kararlılık sorunlarıyla da boğuşabilirsiniz. Kısacası tavsiye etmem.

Elimde 2x8 Corsair Vengeance 3000MHz bellek bulunuyor ve anakartım A320 S2H Max 3200 MHz destekliyor. Ve APU işlemci kullandığım için RAM frekansı performansı etkiliyor. Ben sağlıklı sorunsuz bir şekilde RAM'lerimi nasıl 3200 MHz'ye çekerim? Ve Valorant'ta FPS artışı olur mu? Çünkü optimizasyonun sıkıntılı olması sebebi ile FPS ara sıra 110-120'den 85-90'a düşüyor ve kötü oluyor.

Hocam BIOS ekranına girip oradan yapabilirsiniz.

Biraz araştırma yapman gerekiyor RAM overclocku için. İşlemci gibi basit değil. Ama en kolayından zamanlamaları 3000 MHz'e göre bir tık arttırıp frekansı 3200 yapıp Memtest86 ile test edebilirsin. Çipe göre ne kadar yapabileceğin değişir. Belki hiç artmaz.

Geri
Yukarı