3000TL'ye sistem önerisi

Teşekkürler ancak anakart olarak 8350 yada 8320 düşünüyorum uyumsuzluk falan olur mu ?
Öncelikle öyle bir anakart modeli değil işlemci modeli var. Evet uyumsuzluk olacaktır farklı soket tipleri olduğundan. Fakat önerdiğim işlemci söylediğiniz işlemcilerden daha performanslı olduğundan önerdiğim sistemi alınız. :)

Amaç oyun oynamaksa evet.
Sadece ekran kartı tüm oyun sistemini etkilemez işlemci ile orantılı olmalıdır. Aksi taktirde millet pentium işlemcilerle Gtx 780ti beraber kullanır. :like:

Öncelikle öyle bir anakart modeli değil işlemci modeli var. Evet uyumsuzluk olacaktır farklı soket tipleri olduğundan. Fakat önerdiğim işlemci söylediğiniz işlemcilerden daha performanslı olduğundan önerdiğim sistemi alınız. :)

İki sefer intel kullandım sorun çıktı, bu sefer AMD kullanacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Karıştırmışım biraz :D Ama önceden 2 kez intel kullandım ikisinde de sorun çıktı birinde 5 ay diğerinde 7-8 ay sonra o yüzden 8350 düşünüyorum.
Aldığınız işlemcilere göre değişebilir. Siz benim önerdiğim sistemi, alın pişman olmazsınız. :)

Hocam benim önerdiğim sistemi alın.
Senin önerdiğim sistemle benim önerdiğim sisteme bakıp öyle yorum yapmanı tavsiye ederim. :)

@JustWatch Corsair VS 650W yeterli o sisteme. Anakart Z97 serisinden seçilebilir, tabi arkadaş sabırlıysa. GSKILL yerine Corsair'in 1866MHz belleğini alsın, soğutması daha sağlam.

@JustWatch Corsair VS 650W yeterli o sisteme. Anakart Z97 serisinden seçilebilir, tabi arkadaş sabırlıysa. GSKILL yerine Corsair'in 1866MHz belleğini alsın, soğutması daha sağlam.

R9 290 olduğundan yüksek bir güç kaynağı tercih ettim. Fazla olduğunun farkındayım ama bütçe ile uyumlu ileride crossfire yapılsa bile yeterli olur.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı