300TL ekran kartı tavsiyesi

Bütçe
300TL

OksijenTR

Centipat
Daha fazla  
MSI K9A2 Platinum anakart, Phenom 9750 işlemcim var. Şu an HD3870 512MB kullanıyorum. Son gelen güncellemeler ile GPU desteği kesildiği için Valorant oynayamıyorum. Oyunlarda darboğaz yaşıyorum. CPU %60 iken GPU %99 olarak çalışıyor. Artı darboğaz hesaplama siteleri %20 darboğaz yaşadığımı söylüyor. Küçük bir upgrade yapmayı düşünüyorum hangi ekran kartını önerirsiniz? Aklımda HD4870 var. Başka bu bütçede önerdiğiniz kart var mı? PSU 10 yıllık FSP bluestorm II 500W. Verimi ne kadar düştü bilmiyorum, o yüzden TDP'si düşük bir kart olursa daha iyi olur. Maalesef bu kadar bütçem var o yüzden yenileyemiyorum sistemi.

Darboğaz yaşamıyorsunuz.

MSI Afterburner ile baktım CPU %50 ile %60 arasında GPU sürekli %99. işlemci 35 derece, ekran kartı 56 dereceye kadar çıkıyor Auto fan açıkken. Dediğim gibi bottlenecker ve başka siteler darboğaz olarak gösteriyor. Bazen GPU kullanımı %100 olup oyun çöküyor. Darboğaz olmuyorsa bile artık yeterli gelmiyor zaten.
Açıkçası bunun darboğaz olmadığını bilmiyordum. Az baksaymışım yazmadan. Bazen zorlayan oyunlarda %100 olup yanıt vermeyi kesti diyor ki o ayrı konu.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı