300W PSU MSI R7 250 için yeterli midir?

AuroPick

Kilopat
Daha fazla  
MSI R7 250 modelini almayı düşünüyorum sistemim şu şekilde;

• CPU:İntel Core 2 Quad CPU Q8300
  • RAM:2x2 4GB 800Mhz
  • Anakart:ECS G31T-M7
  • PSU:Belson Jl-400 300w

PSU yeter mi yoksa R7 240 mı alayım?

images

Anakart bu ise alacağın ekran kartı anakarta uyar.Psu da yeterli olur.

Vatan Bilgisayar dedi:
SATIN ALDIĞIM ÜRÜNDEN MEMNUN KALMAZSAM NASIL İADE EDERİM?
Tüketici, yalnızca mesafeli satışlarda (Telefon ve internet üzerinden yapılan satışlar) 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik gereği, hiçbir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin satın almış olduğu ürünü, teslim aldığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde , ön bilgilendirme formunda ve sözleşme metninde yazılı olan usule uyarak iade edebilir veya değiştirebilir. Cayma bildirimi tarafımıza ulaştığı tarihten itibaren 20 gün içerisinde, ürüne herhangi bir hasar verilmemesi ve eksiksiz teslim edilmesi şartıyla, tercihinize göre ürünü iade alarak bedelini tarafınıza ödemeyi veya ürün bedeli kadar alış veriş kuponu vermeyi taahhüt ederiz.
Bence direk R7 240 al. R7 250 alırsan belki işlemciden dolayı bazı oyunlarda darboğaz sorunu yaşayabilirsin. R7 240 alırsan hem güç kaynağı bakımından da kafan rahat olur.

O sistemle gidip GTA 5 gibi yüksek seviye oyunlar oynamayacaksın herhalde. R7 240 CS:GO orta seviye oyunlar için yeterli oluyor yani R7 250 alırsan eğer işlemci ve RAM yüzünden belki darboğaz yaşayabilirsin.

Kardeşim bende yazın r7 250 aldım vatandaki çalışanlar sana yardımcı olacaktır zaten. 300w psu ve Q8300 işlemci bende de var. Sıkıntı olacağını zannetmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU kaç senelik? 12V kanalından kaç watt veriyor? Bunları söylersen, kesin bir sonuç söyleyebilirim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı