300W PSU RX 550 için yeterli mi?

LitNyxe

Centipat
Yaklaşık 2 senedir R7 240 kullandım, yetmedi hız aşırtma bile yaptım bir sorun çıkardığını görmedim. Fakat RX 550'nin güç gereksinimi biraz daha yüksek. RX 550 kullandığım işlemciye darboğaz yapar mı, güç kaynağım yetersiz gelip sorun çıkarır mı?

CPU: AMD Athlon II X3 440 (3.4 GHz hız aşırtmalı)
Anakart: ASUS M2A-MX.
RAM: 2+2 DDR2 4 GB.
Ekran kartı: HD 6230.
PSU: Belson HK 400-51AN.
HDD: Hitachi 320 GB + Maxtor 160 GB.

RX 550 seçmemin sebebi fiyatının GT 1030'a göre şu an daha uygun olması.

Seçeceğim kart: ASUS Arez Phoenix 2 GB GDDR5 128 Bit ekran kartı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Genel olarak bilgisayarda ısınma sorunları çekebileceğini düşünüyorum. Soğutma sistemin nasıl bilmiyorum ancak ısınma tabii ki performans düşüşüne yol açacağı için RX550'den beklediğin performansı alamayabilirsin. Güç kaynağın konusunda da 500W bir psu alman seni geleceğe yönelik olmakla beraber şuanda da RX550 ile birlikte daha rahatlatır. Düşüncem ve bilgilerim doğrultusunda yorumum bu şekilde.

PSU modelini söyleyebilir misiniz?
Yukarıda da yazdığım gibi Belson Hk 400-51an.
Genel olarak bilgisayarda ısınma sorunları çekebileceğini düşünüyorum. Soğutma sistemin nasıl bilmiyorum ancak ısınma tabii ki performans düşüşüne yol açacağı için RX550'den beklediğin performansı alamayabilirsin. Güç kaynağın konusunda da 500W bir psu alman seni geleceğe yönelik olmakla beraber şuanda da RX550 ile birlikte daha rahatlatır. Düşüncem ve bilgilerim doğrultusunda yorumum bu şekilde.
Kasamın Soğutma sistemi çok iyi değil fakat Hız aşırttığım Athlon x3 440'ı Hava Soğutmalı termal macunsuz tam yükte 63 Dereceye Çıktığını görmedim. Isınma Dışında Yeni bir PSU düşünmüyorum, Kullandığım Güç kaynağı 2-3 sene İdare edebilirse Yeni PC'ye para biriktire bilirim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı