300W PSU ve i3 550 Sisteme GPU önerisi

Mustafa Gönen

Hectopat
Merhabalar 300W güç kaynağına sahibim ve işlemcim i3 550 işlemci ve güç kaynağımın maksimum besleyebileceği ekran kartı nedir? Araştırmalarıma göre bu seviyedeki AMD model kartlar daha fazla güç tükettiği için NVIDIA modellerine yönelmem gerekiyor. Bu sebeple 750 ve 750 Ti modellerini buldum, sizce uygun mu? Daha iyi fikirleriniz var mı? Hepinize şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• img-1.jpg
    img-1.jpg
    62,4 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleyen: Moderatör:
1050 yi besleyebilir mi işlemci gerçekten power da aynı şekilde ?
1050 yi alıcak kadar bütçem var sayılır (600TL civarı)
Hem işlemci besleyemez hem güç kaynağın. 1030 alınabilir ama bu kartla da darboğaz yersin muhtemelen çoğu oyunda. İmzadaki sistemle bile yiyorum bazı oyunlarda siz düşünün.

750 veya GT 1030 alınabilir ama önerim 750'dir. Aman TurboX 750 almayın.

1. nesil işlemciye 1050 takıp onla zevk almayı planladıysan helal olsun.
Hocam TurboX almayı düşünüyorduk sıfırı uygun diye çok mu sorun çıkarıyor kart ?
Hem işlemci besleyemez hem güç kaynağın. 1030 alınabilir ama bu kartla da darboğaz yersin muhtemelen çoğu oyunda. İmzadaki sistemle bile yiyorum bazı oyunlarda siz düşünün.
Genelde LoL dışında oyun oynamıyoruz lol için darboğaz yaşanır mı bir de 750 vs 1030 arasından hangisi seçilmeli bu sisteme ?

Hocam TurboX almayı düşünüyorduk sıfırı uygun diye çok mu sorun çıkarıyor kart ?

Genelde LoL dışında oyun oynamıyoruz lol için darboğaz yaşanır mı bir de 750 vs 1030 arasından hangisi seçilmeli bu sisteme ?
Ben 750 almazdım sebebi genelde kartı çinden alıp at gibi kullananlar satıyor. 1030 tercih ederdim ben. Yani mantıken kullanma ömrü daha fazla olur. Bulabilirseniz o fiyata RX 460-550 alınabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı