Alıcı 300W PSU

Karulman

Kilopat
Daha fazla  
Yayın için ikinci bir bilgisayar toplayacağım. İçinde şu parçalar olacak:
İşlemci - Ryzen 3700X
Anakart- İkinci el B350 ( henüz almadım satan varsa onun içinde konuşabilirim )
RAM- 8 GB DDR4 ikinci el bellek (henüz almadım satan varsa onun içinde konuşabilirim)

Ekran kartı takmayacağım çünkü yayın için toplanacak bir kasa olacak. Tahminimce 300W bir PSU yeterli olur diye düşünüyorum. Satan varsa alıcıyım.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci - Ryzen 3700X
RAM- 8 GB DDR4 ikinci el bellek (henüz almadım satan varsa onun içinde konuşabilirim)

Ekran kartı takmayacağım çünkü yayın için toplanacak bir kasa olacak. Tahminimce 300W bir PSU yeterli olur diye düşünüyorum. Satan varsa alıcıyım.
Ekran kartı olmadan nasıl çalıştıracaksınız?

AMD tarafında X ibareli işlemciler için grafik kartına ihtiyacınız olacaktır 750Ti vs alabilirsiniz.

Dahili GPU mevcut değil. Ekran kartsız o sistemi açamazsınız.

Elimde 400w var sertifikasız yine de almak isterseniz ilanı koydum. İlan
Pazarlık sünnettir. :)

X ibareli olarak değerlendirmeyin, sadece 2200G, 2400G, 3200G, 3400G işlemciler dahili bir ekran kartına sahiptir Ryzen serisi diğer bütün işlemciler için harici bir ekran kartı gerekiyor.

Bilmiyordum teşekkür ederim. Elinde MSİ R9 290 var. Onu takarsam kaç watt psu gerekir ?

Çok dengesiz bir sistem toplama yolunda ilerliyorsunuz gibi geliyor. Bence ihtiyacınız olan donanımları, şu anda elinizde olan donanımları ve alacağınız bütün donanımlar için ayırdığınız bütçeyi belirtin ona göre tavsiye etsin forumdakiler.

Çok dengesiz bir sistem toplama yolunda ilerliyorsunuz gibi geliyor. Bence ihtiyacınız olan donanımları, şu anda elinizde olan donanımları ve alacağınız bütün donanımlar için ayırdığınız bütçeyi belirtin ona göre tavsiye etsin forumdakiler.
Elimde olan donanımlar RYZEN 3700X işlemci ve MSİ R9 290 ekran kartı. İhtiyacım olanlar herhangi bir B 350 anakart ve 8GB DDR4 RAM ( bellek hızının yüksek olması tercihimdir ). Bu sistem yayın bilgisayarı olacağı için tek önemli parça işlemci ve birazcıkta ram. Daha önceden ekran kartı takmadanda bu sistemin çalışacağını sanıyordum fakat öyle olmadığını öğrendim teşekkür ederim. Neyse ki eski ekran kartım duruyor. Fakat şimdi ekran kartınıda sisteme dahil ettiğimize göre psu için kaç watt gerekli olur ?

İşlemci - Ryzen 3700X

100 TL'ye sana satabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı