3050 Ti cihazda mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 11

mehmetyesil47

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
3050ti
İşlemci
i5 intel
Merhaba.
Mavi ekran yaşıyorum Memtest 86'dan hiç hata bulamadı.
Ve tiny 11 hakkında ne düşünüyorsunuz.
Stop kodları değişiyor ama genelde SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION ve IRQL not less equal olan stop kodu oluyor.

Dosya Ekleri

• photo_2023-02-18_17-08-08.jpg
    photo_2023-02-18_17-08-08.jpg
    71,5 KB · Görüntüleme: 60
Son düzenleme:
İstersen bir süre test edebilirsin ama dediğim gibi bence göndersen daha iyi olur.

RAM test ettik, furmarkt ile ekran kartı test etmiştim, SSD test ettik, oyunlarda da mavi ekran olmadı.
En son servise giderken özellikle anakart demiştim kör değillerse bakmislardir diye düşündüm.
Sfc/scannow da hatalı dosya düzeltildi dedi ilk yaptığımda dün inşallah sorun kalmamıştır ya servis beklemek canımı sıktı.
1 2 haftaya vizeler var Online olursa bu sorun dert olacak.
Oyunlarda değil de normal işlemlerde böyle bir şey olması nasıl yorumlarsiniz?
Bugünde olmadı bir hafta daha olmazsa düzelmiş diyebilir miyiz ne düşünüyorsunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (266).png
    Ekran Görüntüsü (266).png
    143,4 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:
Çok önemli değil, sorun giderici neden çalıştıroysun? Win Update ile hata alıyorsan yeni konu aç onu da çözeriz.

Windows Update hatası almıyorum ama Update sorun giderici çalıştırınca hep waasmedicsvc de hata buluyor.

Bu hizmetin bir şeyini değiştirip uygula deyince erişim engelllendi diyor.

Dosya Ekleri

• 1680550694830.png
    1680550694830.png
    499,6 KB · Görüntüleme: 7
  • Ekran Görüntüsü (268).png
    Ekran Görüntüsü (268).png
    1,6 MB · Görüntüleme: 14
Onun için yeni konu açmalısı. Bu konu mavi ekran hatası konusu.

1. "Windows Update bileşenlerini sıfırlayın: Başlat menüsünden "komut istemi" yazın, sağ tıklayın ve "yönetici olarak çalıştır" seçeneğine tıklayın. Açılan pencereye "net stop wuauserv" yazın ve enter tuşuna basın. Daha sonra aynı pencereye "net stop Cryptsvc" yazın ve enter tuşuna basın. "net stop bits" ve "net stop msiserver" komutlarını da aynı şekilde girin. Ardından "ren C:\Windows\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old" ve "ren C:\Windows\System32\catroot2 catroot2.old" komutlarını sırayla girin ve enter tuşuna basın. Son olarak, "net start wuauserv", "net start Cryptsvc", "net start bits" ve "net start msiserver" komutlarını sırayla girin ve enter tuşuna basın." bu işlemleri yaparken bu mavi ekranı aldım şimdi.

1. "Windows Update bileşenlerini sıfırlayın: Başlat menüsünden "komut istemi" yazın, sağ tıklayın ve "yönetici olarak çalıştır" seçeneğine tıklayın. Açılan pencereye "net stop wuauserv" yazın ve enter tuşuna basın. Daha sonra aynı pencereye "net stop Cryptsvc" yazın ve enter tuşuna basın. "net stop bits" ve "net stop msiserver" komutlarını da aynı şekilde girin. Ardından "ren C:\Windows\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old" ve "ren C:\Windows\System32\catroot2 catroot2.old" komutlarını sırayla girin ve enter tuşuna basın. Son olarak, "net start wuauserv", "net start Cryptsvc", "net start bits" ve "net start msiserver" komutlarını sırayla girin ve enter tuşuna basın." bu işlemleri yaparken bu mavi ekranı aldım şimdi.

Bu işlemleri yaparken normal mi yoksa yine anakart mı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı