3050 Ti laptopta Dead Space Remake 30 FPS'i geçmiyor

İşletim sistemi
Windows 11

291987

Hectopat
Oyunu EA Play'den indirip denediğimde, hangi ayar fark etmeksizin 30 FPS'in üstüne çıkamadım. En düşük ayarlarda ve DLSS açık olmasına rağmen aldığım FPS değerleri çok komik.

Sistemim şu şekilde:
  • RTX 3050 Ti.
  • Intel i5 12500H.
  • 8 GB RAM.

20231103234242_1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Şarjda oynuyorsunuz değil mi? Her şey güncel mi? Laptopun performans modu vs. varsa onda deneyin, bir de laptop RTX 3050'yi kullanıyor değil mi?

Minimum 16 RAM istiyor sanırım oyun. İşlemci Turbo Boost'u da kapalı gibi görünüyor.
Turbo Boost'u kapalı açınca bir nebze de olsa FPS yükseliyor ama yine de çok bir fark yok.
Şarjda oynuyorsunuz değil mi? Her şey güncel mi? Laptopun performans modu vs. varsa onda deneyin, bir de laptop RTX 3050'yi kullanıyor değil mi?
Sarjda oynuyorum, harici ekran kartı aktif (dahili olsa muhtemelen oyunu açmazdı bile). Performans modunu deneyeceğim

Sisteminiz yetmiyor gibi gözüküyor. VRAM 3.5GB ve %100 kullanımda. grafiklerinizi düşürmeniz gerekebilir.

Hocam bende de 8 GB Ram var. Optimizasyonu iyi olmayan bazı oyunlarda düşük ram sıkıntı çıkarıyor. Bu sorunu Cyberpunk'ta yaşadım, optimizasyon bu konuda çok önemli. Çözünürlüğü 768'e düşürünce FPS düzelmişti. 1080'e göre görüntü kalitesi biraz düşüyor ama FPS düzeliyor.

Sisteminiz yetmiyor gibi gözüküyor. VRAM 3.5GB ve %100 kullanımda. grafiklerinizi düşürmeniz gerekebilir.
Ayarlar minimum zaten. Geriye sadece çözünürlük kaldı.
GPU 45W versiyon, sanıyorum yapabileceğiniz bir şey yok gücü sınırlandırılmış.
GPU 75 W ama bu oyunda güç tüketimi oldukça düşük, sebebini merak ediyorum aslında.

Performans modunu da az önce denedim, bu modu açmama rağmen ekran kartı güç tüketimi 50 W'ı geçmedi.

Geri
Yukarı