3050 Ti The Last of Us 30 FPS veriyor

Buyurun dostlar yer yer 40 FPS'e düşüyor ama genel olarak 50-60 civarında DLSS dengeli olarak oynuyorum. Oyunda Memory leak olduğu için fazla VRAM gösteriyor. Fotoğraflara bakarsanız bende olandan çok daha fazla VRAM gerekiyor.Eki Görüntüle 1720624Eki Görüntüle 1720625Eki Görüntüle 1720626Eki Görüntüle 1720627

High preset ile başladım fazla VRAM kullanan ayarları mid seviyesine çektim. Şu ana kadar hiçbir sıkıntı göremedim kaplamalarda.
Bro ban butun grafik ayarlarini foto olarak buray atsana ona gore yapip bende oynaycam

3050 Ti 32 GB RAM'le her 5 dk da bir donup kapanıyor oyun bir çözüm bulamadım Update beklemekten başka çare yok gibi.

Hocam sizde de bazı binalar falan bir anda pembe mor falan olup texture hatası oluyor mu şu tarz.
1680267604586.png

Hocam sizde de bazı binalar falan bir anda pembe mor falan olup texture hatası oluyor mu şu tarz.
Eki Görüntüle 1721666

Böyle bir şey olmuyor fakat kaplamalar suratlar PS2'den çıkma gibi sanki PS 3 versiyonu bile daha iyi görünüyordur o biçim kötü ve buna rağmen bile takılıp kapanıyor VRAM yetmiyor. Memory leak var muhtemelen oyunda azıcık ilerleyince yeni yerleri hafızasına alamadığından çöküyor direk. Orta ayarlarda oluyor böyle düşükte oynayamıyorum gözüm kanıyor.

Böyle bir şey olmuyor fakat kaplamalar suratlar PS2'den çıkma gibi sanki PS 3 versiyonu bile daha iyi görünüyordur o biçim kötü ve buna rağmen bile takılıp kapanıyor VRAM yetmiyor. Memory leak var muhtemelen oyunda azıcık ilerleyince yeni yerleri hafızasına alamadığından çöküyor direk. Orta ayarlarda oluyor böyle düşükte oynayamıyorum gözüm kanıyor.

Oyun her 10 15 dk da bir bir anda atıyor beni de ne zamana düzelir acaba ya bir an önce oynamak istiyorum şu oyunu.

Markanın suyu çıktı zaten. Önce Remastered sonra remeake sonra dizi 2.oyun derken Ubisoft'a döndü firma. Bu oyunuda PC platformunda para kazanmak için çıkardılar. Yalandan optimizasyonu halledip "oldu"diyecekler.

Aynı sorun bende de var. Çok kötü optimizasyon keşke 4 GB VRAM'e sahip olanlar oynayamaz diye baştan söyleselerdi. 😂
Hocam shaderların yüzde yüz olmasını beklediniz mi? Ben beklemeden önce bol bol atıyordu vede pcde arka planda başka uygulama çalıştırmamanızı öneririm.

Hocam shaderların yüzde yüz olmasını beklediniz mi? Ben beklemeden önce bol bol atıyordu ve de PC'de arka planda başka uygulama çalıştırmamanızı öneririm.

Biraz geç oldu da hocam kusura bakmayın. Bekledim yine aynı FPS olarak hiçbir sorun yok orta ayarlarda 60-80 FPS arası gidip geliyor fakat orta ayarlarda bol bol çökme mevcut hala Low da da çöküyor bariz bir şekilde 4 GB ekran kartı bu oyun için yetersiz FPS düşmesi girer normalde VRAM'in yetmediği noktada ama bu oyunda direk bir takılma oluyor sonra da çökme.

Biraz geç oldu da hocam kusura bakmayın. Bekledim yine aynı FPS olarak hiçbir sorun yok orta ayarlarda 60-80 FPS arası gidip geliyor fakat orta ayarlarda bol bol çökme mevcut hala Low da da çöküyor bariz bir şekilde 4 GB ekran kartı bu oyun için yetersiz FPS düşmesi girer normalde VRAM'in yetmediği noktada ama bu oyunda direk bir takılma oluyor sonra da çökme.
Herhalde 1 2 hafta içinde bir patch yayınlarlar. O zaman stabil hale gelir.

Geri
Yukarı