3050 Ti ve i5 11400H Darboğaz

Sizce sorun RAM değil mi?

Hocam almanız gereken FPS'in çok düşüğünü alıyorsunuz. Bu yüzden RAM ile alakalı olduğunu sanmıyorum. En düşük ayarlarda ortalama 200 FPS ile oynamanız gerekiyor normalde. Bu yüzden farklı bir sorun var.

Hocam almanız gereken FPS'in çok düşüğünü alıyorsunuz. Bu yüzden RAM ile alakalı olduğunu sanmıyorum. En düşük ayarlarda ortalama 200 FPS ile oynamanız gerekiyor normalde. Bu yüzden farklı bir sorun var.
Hocam Valorant dan hemen önce GOW oynuyordum 60 50 FPS arası saatlerce oynadım ama Valorant da 90 fps geçemiyorum.
Teşekkür ederim.

GoW orijinal ayarlardaydı Valorant ise her ayarda aynı FPS veriyor ortalama.

GoW'dan aldığınız performans normal. Bu da sistemde bir sorun olmadığını düşündürdü. Oyun ile alakalı bir sorun var gibi burada. Başlat menüsüne appdata yazdıktan sonra aşağıdaki konuma girin. Ve karşınıza çıkan 2 dosyayı ( RiotUserSettings.ini ve GameUserSettings.ini) silin.

Local\VALORANT\Saved\Config\cfaf7d8a-f1f7-5e51-b53a-23e436fda86e-eu\Windows

Sistem de MUX yok. Tek kanal RAM dolayısıyla FPS yerlerde gezer bu tip oyunlarda. İkinci uyumlu bir RAM alarak FPS'ini %80'e yakın artırabilirsin. Ayrıyeten monitöre bağlayarak 200+ bile görebilirsin. (Monitör/TV + RAM)
Üstadım çok teşekkürler yardımın için. Monitör çok zor ama ram mecburen alacağım gibi.
GoW'dan aldığınız performans normal. Bu da sistemde bir sorun olmadığını düşündürdü. Oyun ile alakalı bir sorun var gibi burada. Başlat menüsüne appdata yazdıktan sonra aşağıdaki konuma girin. Ve karşınıza çıkan 2 dosyayı ( RiotUserSettings.ini ve GameUserSettings.ini) silin.

Local\VALORANT\Saved\Config\cfaf7d8a-f1f7-5e51-b53a-23e436fda86e-eu\Windows
Hemen yapıp deniyorum.

Geri
Yukarı