3050Ti sistemin oyunlarda düşük performans verme sebebi GPU saat hızı mı?

Orhun Paşo

Hectopat
Merhaba. 2 sene kadar önce bilgisayarımı aldım. Her işimi rahatlıkla görüyordum. Bir süredir fark ettiğim bir sorunum var. Oyularda ciddi oranda performans kaybım var. Örnek olarak GTA V gayet sorunsuz yüksek ayarlarda çalışırken şu anda sık sık anlık kare düşüşleri yaşıyorum. NVIDIA ile kontrol ettiğimde GPU saat hızımı 500-700 arasında seyrederken gördüm. İnternette kontrol ettiğimde başka testlerde 1400 civarlarında görünüyordu. Sizce bu performans kaybının nedeni buna mı bağlıdır, ve nasıl çözebilirim? Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. 2 sene kadar önce bilgisayarımı aldım. Her işimi rahatlıkla görüyordum. Bir süredir fark ettiğim bir sorunum var. Oyularda ciddi oranda performans kaybım var. Örnek olarak GTA V gayet sorunsuz yüksek ayarlarda çalışırken şu anda sık sık anlık kare düşüşleri yaşıyorum. NVIDIA ile kontrol ettiğimde GPU saat hızımı 500-700 arasında seyrederken gördüm. İnternette kontrol ettiğimde başka testlerde 1400 civarlarında görünüyordu. Sizce bu performans kaybının nedeni buna mı bağlıdır, ve nasıl çözebilirim? Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
Diğer donanımları da belirtiniz.

Abra A7 v13.2 model dizüstü bilgisayar. Donanımlarım da bunlar. Bir süredir bu sorunu çözmeye çalışıyorum.

Birde yanlış kontrol etmediysem gpu voltajı 0.2-0.3 kadar düşüyor. Hatta masaüstüne 1600-1400 arasında iken saat hızı oyuna girdiğim anda 700-400 aralığına kadar düşüyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    37,1 KB · Görüntüleme: 1
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı