3060 ekran kartlı sistem tavsiyesi

Rtx olsun AMD almayı düşünüyordum da başım agrimasin istiyorum çoğu kişi sıkıntı yaşıyormuş o yüzden rtx alayım kafam rahat olsun diyorum bütçe 16.17k civarı
Mantis sistemi alabilirsiniz hocam, parça kalitesi olarak güzel. 5500 ise 3060 TI için yeterli.

Önceden olsa AMD almaya ikna etmeye çalışırdım ama yoruldum cidden.(AMD kullanmaktan pişman olduğum için değil.)

RTX olsun AMD almayı düşünüyordum da başım agrimasin istiyorum çoğu kişi sıkıntı yaşıyormuş o yüzden RTX alayım kafam rahat olsun diyorum bütçe 16.17k civarı.
Arkadaşın attığı sistem iyi onu alabilirsiniz. Herhangi bir yükseltme yapmanıza gerek yok. Çoğu oyunda 60+ FPS alabilirsiniz zaten o sistemle.

Tamamdır teşekkür ederim tavsiyeniz için.

400 TL den bişey olmaz ya.
Hayır hocam o işlemci 5600 değil 5600G, bir işinize yaramaz boşuna yükseltmeyin. Neredeyse 5500 ve 5600G tamamen aynı işlemciler, performans farkları yok denecek kadar az. 5600G ile 5600'ün isim benzerliği dışında hiçbir benzerliği yok. RAM'i 3600 yapıp alabilirsiniz, işlemciyi değiştirmek para israfı olur.

Hayır hocam o işlemci 5600 değil 5600G, bir işinize yaramaz boşuna yükseltmeyin. Neredeyse 5500 ve 5600G tamamen aynı işlemciler, performans farkları yok denecek kadar az. 5600G ile 5600'ün isim benzerliği dışında hiçbir benzerliği yok. RAM'i 3600 yapıp alabilirsiniz, işlemciyi değiştirmek para israfı olur.
Anladım ben karıştırmışım işlemcileri biraz sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı