3060 laptop 14999 TL!

Hocam piyasayı takip etmiyorsunuz galiba.
İşte sorun o laptopun o fiyatta olması değil, o laptopun bu seviyede fiyatlanmasına sebep olanlar. Bizim millet bunu idrak ettiği gün o laptop için bu fiyat çok iyiymiş demeyecekler ve pahalı diyecekler. Ama ben şimdiden pahalı diyorum ve o günün gelmesini bekliyorum ama bu kafa yapısı ile o günler çok uzak.

Anlıyorum hocam sizi ama RTX 3060'lı laptoplar neredeyse hepsi 18k+ civarı bir süredir ve bu özellikte bir laptop arayana çok uygun bir fiyat o yüzden fiyatı gayet uygun.
Dediklerinize kesinlikle katılıyorum ama o dediğiniz günlere daha var şu an bu sıkıntılara katlanmak zorundayız.

Masaüstü tarafında ekran kartı fiyatları büyük oranda düştü ve düşmeye de devam ediyorlar. Laptop fiyatları hala gereksiz yüksek. Yakında onlarında düşeceğini düşünüyorum. Parası olan döviz yapıp bekleyebilir. RTX 3060 mobil için de 6 GB VRAM ne kadar yeterli tartışılır.

Pahalı dememe gülen çok bilmişler okuyun bakalım neden pahalı diyorum. Anlarsanız. Allah kimseyi gülme emoji bırakanlar gibi kapasite yoksunu yapmasın. Okuyun da feyz alın ufkunuz genişlesin.

İşte sorun o laptopun o fiyatta olması değil, o laptopun bu seviyede fiyatlanmasına sebep olanlar. Bizim millet bunu idrak ettiği gün o laptop için bu fiyat çok iyiymiş demeyecekler ve pahalı diyecekler. Ama ben şimdiden pahalı diyorum ve o günün gelmesini bekliyorum ama bu kafa yapısı ile o günler çok uzak.

Pahalı dememe gülen çok bilmişler okuyun bakalım neden pahalı diyorum. Anlarsanız. Allah kimseyi gülme emoji bırakanlar gibi kapasite yoksunu yapmasın. Okuyun da feyz alın ufkunuz genişlesin.

Türkiye'de belli bir fiyat ortalaması oluşmuş o sebeple ya da bu sebeple... Bu özellikte cihaz 15 bin TL ise buna pahalı diyemezsiniz. Konu sapar. Ayrı konu açıp anlatmak istediğinizi orada anlatın. Sizin mantığınızla doların 7-8 veya 3 olmasını mı bekleyeceğiz ? Akıl alır değil her anlamda. İhtiyaç varsa fırsatları değerlendirmek lazım. Söylenmek, sızlanmak çözm değil. Evet keşke dolar daha düşük olsa ve alım gücümüz tekonolojik aletlerde daha fazla olsa... Ama durum böyle değil ve hayat devam ediyor.

Her ürünün fiyatın olması gerekenin kat kat fazlası.
Siz olması gerekenle ederini karıştırıyorsunuz. Bu cihaz ithal ediliyor üstüne belli vergiler biniyor ve minimum oluşabilecek bir fiyat alıyor. Şu cihaz 2 saat önce 1000 Dolar ediyordu. Vergi ve satıcı kârı dahil. Ben buna iyi fiyat demeyecek miyim? Cihazın bu kadar birim olması ayrı bir konu. Bana kalırsa 200 liraya yağ olmamalı ama alıyoruz ne yapalım yani? Tepkini başka bi' yerde göster. Burası yeri değil.

Türkiye'de belli bir fiyat ortalaması oluşmuş o sebeple ya da bu sebeple... Bu özellikte cihaz 15 bin TL ise buna pahalı diyemezsiniz. Konu sapar. Ayrı konu açıp anlatmak istediğinizi orada anlatın. Sizin mantığınızla doların 7-8 veya 3 olmasını mı bekleyeceğiz ? Akıl alır değil her anlamda. İhtiyaç varsa fırsatları değerlendirmek lazım. Söylenmek, sızlanmak çözm değil. Evet keşke dolar daha düşük olsa ve alım gücümüz tekonolojik aletlerde daha fazla olsa... Ama durum böyle değil ve hayat devam ediyor.
Türkiye'de belli bir fiyat ortalaması oluşmuş o sebeple ya da bu sebeple.

Şunu söylemeniz bile kabullenmişliğin göstergesidir zaten. Bunun için diyorum ki sizin bu fiyatları normal kaşılamanız, doların 18 TL'den 13 TL'ye düşmesine sevinenler gibi bu fiyatlara halay çekmeniz durumudur. Ağlanan sızlanan yok, eleştiri var, keşke sizde biraz eleştirseniz de herkes ucuza alsa. Senin gibi kabullenmiş zihniyetler yüzünden artık doların 7-8 yada 3 TL olmasını bile beklemiyoruz çok şükür.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı