3060 laptop ani ekran kararması

ratatoskr

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, yeni alınan bir laptopu denerken ekran kartı sürücülerinin de tam olarak kurulmadığı sırada Chrome üzerinde vs. işlem yaparken ani ekran kararmaları olması normal mi? Kararmalar göz kırpması gibi çok aniydi. Ekran kartını da güncelledikten sonraki 2 saat içerisinde herhangi bir kararma yaşanmadı. Cihazda Intel Iris Xe ve RTX 3060 var.

Merhaba, yeni alınan bir laptopu denerken ekran kartı sürücülerinin de tam olarak kurulmadığı sırada Chrome üzerinde vs. işlem yaparken ani ekran kararmaları olması normal mi? Kararmalar göz kırpması gibi çok aniydi. Ekran kartını da güncelledikten sonraki 2 saat içerisinde herhangi bir kararma yaşanmadı. Cihazda Intel Iris Xe ve RTX 3060 var.
Ekran kartı güncellemesi sırasında ekranın kararması normaldir.
Güncellemeden sonra düzelecektir.

Ekran kartı güncellemesi sırasında ekranın kararması normaldir.
Güncellemeden sonra düzelecektir.
Güncelleme sırasında değil güncelleme yapılmamışken; chromeda gezdiğim sırada ve masaüstünde bir şeylerle uğraşırken başıma geldi. Hatta saliselik olarak şuna benzer bir şey de gördüm diyebilirim kararma sırasında ekranda.

Dosya Ekleri

• images.jpeg
    images.jpeg
    24,3 KB · Görüntüleme: 59
Güncelleme sırasında değil güncelleme yapılmamışken; chromeda gezdiğim sırada ve masaüstünde bir şeylerle uğraşırken başıma geldi. Hatta saliselik olarak şuna benzer bir şey de gördüm diyebilirim kararma sırasında ekranda.
İnternete bağlandığınız zaman, güncellemeler otomatik olarak arka planda başlıyor, farketmemiş olabilirsiniz. Tamamen güncellendikten sonra buna benzer bir sorun yaşarsanız, o zaman başka bir sorun var mı diye araştırılabilir.

Güncelleme yapılmadığına emin misiniz? Windows Update bazı sürücleri otomatik olarak yükler ve günceller. Eğer bir güncelleme durumu yoksa bu durumun olması ilginç açıkçası, bir sorun teşkil ediyor olabilir ama dediğim gibi büyük ihtimalle Windows Update kendisi güncelliyordu, emin olmak için Windows Update'yi kapatıp, DDU ile ekran kartı sürücüsünü tamamen kaldırın ve tekrar olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Güncelleme sırasında değil güncelleme yapılmamışken; Chrome'da gezdiğim sırada ve masaüstünde bir şeylerle uğraşırken başıma geldi. Hatta saliselik olarak şuna benzer bir şey de gördüm diyebilirim kararma sırasında ekranda.

Hocam bu ekranda mozaikleşme örneğidir genelde donanımsal olarak VRAM veya GPU çekirdeği kaynaklı olabilir fakat Windows'un otomatik güncelleme sonrası fark etmemiş olabilirsiniz. Driver yüklenmesi anında ekran gidip gelmesi normaldir.

Geri dönüşleriniz için teşekkürler. Marka model Msi Pulse gl76 12uek 247xtr. Kesin olarak güncelleme yapmıyor bilgisayar. Geforce ekran kartı değil de entegre grafikte kullanım yapınca bu sorunun olduğunu farkettim yani özellikle laptop şarjda değilken yapıyor. Üstelik düne göre oldukça arttı. Sabah kontrol ettiğimde 2-3 dakika aralıksız oldu. Bununla ilgili video kaydı da aldım fakat sözlük kurallarını kesin olarak bilmediğim için paylaşmıyorum harici siteleri. Varsa size ulaştırabileceğim bir yol deneyebilirim.

Geri dönüşleriniz için teşekkürler. Marka model MSI Pulse GL76 12uek 247xtr. Kesin olarak güncelleme yapmıyor bilgisayar. GeForce ekran kartı değil de entegre grafikte kullanım yapınca bu sorunun olduğunu fark ettim yani özellikle laptop şarjda değilken yapıyor. Üstelik düne göre oldukça arttı. Sabah kontrol ettiğimde 2-3 dakika aralıksız oldu. Bununla ilgili video kaydı da aldım fakat sözlük kurallarını kesin olarak bilmediğim için paylaşmıyorum harici siteleri. Varsa size ulaştırabileceğim bir yol deneyebilirim.

Youtubea yükleyip paylaşabilirsin burada.

Geri
Yukarı