3060 Ti Eagle OC için 75 derece normal mi?

scrafe35

Hectopat
Selam,

Air hawk kasa Gigabyte 3060 Ti eagle OC kullanıyorum ve kart 75 dereceyi görüyor sizce macunu yenilemeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam,

Air hawk kasa Gigabyte 3060 Ti eagle OC kullanıyorum ve kart 75 dereceyi görüyor sizce macunu yenilemeli miyim?

Eagle OC için sıcaklık normal.
Eski kartım Gigabyte RTX3060 Ti eagle düz olanı 1665 MHz'di kışın 67,68 geçmiyordu yazın 30 35C sıcak havalarda 73 C görüyordu.
Eagle OC 1750 civarı oldugu için biraz ısınabilir, genelde OC olmayan eagleye göre en az 5,6 C daha fazla ısınması normal,
Teslere bakabilirsin.
Ben şu an MSI Gaming X RTX3060 Ti aldım eagleyi satıp şu an kış ayındayız 65C sıcaklığı yükte, yazında tahminim 68, 70C arası olur sıcaklarda soğutması iyi olduğu halde, 80C+ olmadığı sürece takılma değerlerin normal.

Eagle OC için sıcaklık normal.
Eski kartım Gigabyte RTX3060 Ti eagle düz olanı 1665 MHz'di kışın 67,68 geçmiyordu yazın 30 35C sıcak havalarda 73 C görüyordu.
Eagle OC 1750 civarı oldugu için biraz ısınabilir, genelde OC olmayan eagleye göre en az 5,6 C daha fazla ısınması normal,
Teslere bakabilirsin.
Ben şu an MSI Gaming X RTX3060 Ti aldım eagleyi satıp şu an kış ayındayız 65C sıcaklığı yükte, yazında tahminim 68, 70C arası olur sıcaklarda soğutması iyi olduğu halde, 80C+ olmadığı sürece takılma değerlerin normal.

Hocam bendeki 2000'de çalısırken 73-74'lerde geziyor ama Afterburner ile cozdum. 1500'e cektım duzeldı. 63-64'lerde gezıyor cevabınız icin teşekkürler.

Selam,

Gerek yok undervolt ayarı yapıp fan RPM'lerini de stok halinden çıkarırsan belirgin bir ısı düşüşü sağlarsın. 75 derecede çok sıcak değil ayrıca 90'a kadar yolu var. Yükte 75 dereceyse tabii. Fan ayarını yaptıktan sonra FurMark veya kombuster gibi uygulamalar ile stres testine sok maksimum yükte 90 dereceyi maksimum fan kullanımı ile geçmiyor ise gerek yok demektir.

Gerek yok undervolt ayarı yapıp fan RPM'lerini de stok halinden çıkarırsan belirgin bir ısı düşüşü sağlarsın. 75 derece de çok sıcak değil ayrıca 90'a kadar yolu var. Yükte 75 dereceyse tabii. Fan ayarını yaptıktan sonra FurMark veya kombuster gibi uygulamalar ile stres testine sok maksimum yükte 90 dereceyi maksimum fan kullanımı ile geçmiyor ise gerek yok demektir.

AIDA stres testinde 2000MHz'de 75 dereceyi gecmiyor. UV yapıp 1500'e cekersem 67 derecelerde gezıyor. Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı