3060 Ti için anakart tavsiye

Bütçe
7-8k

kaancicek2458

Hectopat
İşlemci
Ryzen 5 5600
Merhaba. Sistemimi değiştiriyorum işlemcimi değiştirmeyi düşünmüyorum ekran kartı olarak 3060 Ti alacağım anakart önerir misiniz ve ekstra olarak 16 GB G.Skill RAM'im var 32 GB daha alacağım Corsair marka. Uyumsuz olma ihtimali var mı hepsini takarsam?
Sistem özelliklerim.
İşlemci: Ryzen 5 5600.
Anakart: ASUS Prime B540M-K

Şu an elimdeki anakarttan iyidir değil mi?

Elindeki affedersin çöp. 5600'e uyumlu ama VRM soğutucuları olmayan çıplak model olması, PCIe 4.0 desteğinin bulunmaması, tek M.2 yuvası olması, M.2 yuvasında soğutucu shield bulunmaması vb. çok fazla eksisi var. B550-A Pro ise bunların hepsine sahip.

Uzun yıllar 5600 kullanırım diyorsan B550-A Pro indirimini kaçırma yapıştır derim, ben de 2,5 senedir kullanıyorum kaya gibi model.

Mantıklı 2 opsiyon var.

1-) B550-A Pro alınabilir ve RAM'e verilecek para + kendi anakartınızın satımı ile gelecek para ile 5800x3D alınabilir.

2-) Anakart, RAM işlemci üçlünüz satılıp, AM5 sokete geçilebilir.

RGB istenirse.

Elindeki affedersin çöp. 5600'e uyumlu ama VRM soğutucuları olmayan çıplak model olması, PCI-e 4.0 desteğinin bulunmaması, tek M.2 yuvası olması, M.2 yuvasında soğutucu Shield bulunmaması vb. çok fazla eksisi var.

Uzun yıllar 5600 kullanırım diyorsan B550-A Pro indirimini kaçırma yapıştır derim, ben de 2,5 senedir kullanıyorum kaya gibi model.

Teşekkür ederim alacağım bunu RAM konusunda MHz'leri aynı mı değil mi bilmiyorum uyumlu olması için mhzlern aynı mı olması gerekiyor.

Teşekkür ederim alacağım bunu RAM konusunda MHz'leri aynı mı değil mi bilmiyorum uyumlu olması için mhzlern aynı mı olması gerekiyor.

2x8 GB kullanıyorsan RAM masrafına ihtiyacın yok ne bileyim. 1x16 GB ise o ayrı.

Bende 5600 + RTX 4070 + 2x8 GB RAM + B550-A Pro anakartlı sistem var daha yetmediği bir oyun görmedim. tüm ayarları köklesem bile RAM sınıra dayanmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı