3060 Ti için anakart tavsiye

Bütçe
7-8k
2x8 GB kullanıyorsan RAM masrafına ihtiyacın yok ne bileyim. 1x16 GB ise o ayrı.

Bende 5600 + RTX 4070 + 2x8 GB RAM + B550-A Pro anakartlı sistem var daha yetmediği bir oyun görmedim. Tüm ayarları köklesem bile RAM sınıra dayanmıyor.

2x8 var aynen o zaman hiç RAM işine girmiyorum.

2x8 var aynen o zaman hiç RAM işine girmiyorum.

Teşekkür ederim ilginiz için iyi akşamlar dilerim.

Teşekkür ederim ilginiz için iyi akşamlar dilerim.

Biz konuya yazarken B550-A Pro'nun indirimi bitmiş yalnız. Kötü oldu şimdi bu, kalkıp 4.400 TL verilmez. Şimdilik anakart planını rafa kaldır derim, eldekiyle devam et.

Çünkü şu durumda DDR4 işlemci, anakart, RAM satıp bütçeyi de ekleyerek 7500F ile DDR5'e yürümek daha f/p oluyor.

Biz konuya yazarken B550-A Pro'nun indirimi bitmiş yalnız. Kötü oldu şimdi bu, kalkıp 4.400 TL verilmez. Şimdilik anakart planını rafa kaldır derim, eldekiyle devam et.

Çünkü şu durumda DDR4 işlemci, anakart, RAM satıp bütçeyi de ekleyerek 7500F ile DDR5'e yürümek daha F/P oluyor.

Bunu biraz geç okudum sanırım verdim sipariş.

DDR5'e geçerseniz Dual channel olayının pek bir önemi kalmıyor bu arada. Mimarisi ile tek slot RAM iki slot gibi çalışıyor. Aklınızda bulunsun.

32 GB RAM alacağım o anakarta öneriniz varsa alabilir miyim yılbasından önce aradan cıksın istiyorum hepsi.

Geri
Yukarı