3060 Ti için monitör önerisi

urastemel

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. 3060 Ti ekran kartlı bir sistem aldım. Daha çok hikayeli oyunlar arada arkadaşlarla da FPS oyunları oynuyorum. Çok sabit bir tarzım yok. Bütçem taş patlasa 5500 TL. Nasıl bir ekran alacağım konusunda kararsızım. 24 inç almaya daha yakınım ama çözünürlük konusunda 2K VA panel mi yoksa FHD IPS panel mi almalıyım emin değilim. Düşüncelerinizi bekliyorum.

Sistemin linki;

Son düzenleyen: Moderatör:
FHD IPS daha iyi olur.
Bu monitörde nvidia kartların g sync gibi özelliklerini açabiliyor muyum?

Birincisi o bütçe ile 2K monitör alınmaz. Olan modeller hep sorunlu kötü monitörler.
İkincisi 3060 için 2K monitör pek tatmin etmez. AAA oyunlarda düşük FPS dudak büktürür.
Ya 1080P/165Hz ya da 240 Hz mantıklı olur. Fakat 240Hz içinde bütçe yetmiyor.
İstanbul'ya da Ankara'da oturuyorsan AOC 27" 27G2SPU/BK 165Hz 1ms HDMI DP D-SUB AdaptiveSync USB 3.2 Pivot FHD IPS Gaming Monitör | ITOPYA buna mağazadan bakabilirsiniz.
HP'de olur.

Anladım o zaman IPS 165 Hz monitörlere yönelmek daha mantıklı. Maalesef İzmir'deyim.
27 inç mi almalıyım sizce. Fazla büyük, FHD de piksel sayarsın kalite düşüyor tarzı yorumlar okumuştum

Anladım o zaman IPS 165 Hz monitörlere yönelmek daha mantıklı. Maalesef İzmir'deyim.
27 inç mi almalıyım sizce. Fazla büyük, FHD de piksel sayarsın kalite düşüyor tarzı yorumlar okumuştum

Piksel sayma mevzusu şehir efsanesi.
Pikselleri görebilmen için monitörün yakınına girmen gerek. Belli bir mesafeden bakacaksan zaten piksel göremezsin.
24 inç istiyorsan GIGABYTE 23.8" G24F-2 165Hz (180Hz OC) 1ms 2xHDMI DP 3xUSB SS IPS FHD FreeSync Premium Gaming Monitör | ITOPYA bunu öneririz. AOC'un stoku yok çünkü.

30cm ve daha az mesafeden bakıyorsanız 27 önermem ama 30 ve daha uzaktan bakıyorsanız düşünmeden 27" 1080p alabilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı