3060 Ti için R5 5600X vs 11400F sistem

Rutreid

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yakın zamanda sistem almayı düşünüyorum. Ancak iki farklı kombinasyon arasında kaldım. Fiyatları birbirine çok yakın. Hangisini tercih etmeliyim?

1.sistem;

2.sistem;

Yardımcı olursanız sevinirim.

Arkadaşlar yakın zamanda sistem almayı düşünüyorum. Ancak iki farklı kombinasyon arasında kaldım. Fiyatları birbirine çok yakın. Hangisini tercih etmeliyim?

1.sistem;

2.sistem;

Yardımcı olursanız sevinirim.
Ekran kartı olarak MSI işlemci olarak AMD Ryzen 5 5600x

bana kalırsa ilk sistemi alırdım.

Ryzen 5 5600x in 10-14 derece daha sıcak olduğunu biliyorum ve i5 11400f performans olarak azıcık geri de olsa da Intel ısı konusunda ryzen 5 5600x e kıyasla daha başarılı. Ayrıca 2 işlemci de ekran kartını beslemeye yeter.

Sırf MSI ve 3. fan kartına sahip olduğu için 334$ daha fazla vermek mi? Çip olarak da aynı ekran kartları oysa ki keza performans olarak da tek fark soğutma da olur ve bir kaç fps fark.

Ryzen 5 5600X in 10-14 derece daha sıcak olduğunu biliyorum ve i5 11400F performans olarak azıcık geri de olsa da Intel ısı konusunda Ryzen 5 5600X e kıyasla daha başarılı. Ayrıca 2 işlemci de ekran kartını beslemeye yeter.

Sırf MSI ve 3. fan kartına sahip olduğu için 334$ daha fazla vermek mi? Çip olarak da aynı ekran kartları oysaki keza performans olarak da tek fark soğutma da olur ve birkaç FPS fark.

Dostum sistemlerin fiyatları aynı. Gigabyte beni üzmez değil mi? Yani bu parçalar farklı hazır sistemler içinde ancak fiyatlar aynı. Gigabyte'ın soğutması kötü diye duymuştum çünkü.

Dostum sistemlerin fiyatları aynı. Gigabyte beni üzmez değil mi? Yani bu parçalar farklı hazır sistemler içinde ancak fiyatlar aynı.

Performans farkı Ryzen 5 ile i5 arasında 3060 sürümleri arasındakinden farklı. Ve MSI'ınki ile Gigabyte arasındaki fark cidden aşırı az.

Performans farkı Ryzen 5 ile i5 arasında 3060 sürümleri arasındakinden farklı. Ve MSI'ınki ile Gigabyte arasındaki fark cidden aşırı az.

Teşekkür ederim. 1.sisteme daha yakın gibiyim şu an.

Bu kartlardan hangisini tercih etmeliyim? İkisi de hazır sistemler içinde geri kalan parçalar aynı.
Tek fark ASUS'lu sistem 1000 TL daha ucuz.

Teşekkür ederim. 1.sisteme daha yakın gibiyim şu an.

Bu kartlardan hangisini tercih etmeliyim? İkisi de hazır sistemler içinde geri kalan parçalar aynı.
Tek fark ASUS'lu sistem 1000 TL daha ucuz.

ASUS tercih etmek daha mantıklı. Bunda da fazla performans farkı yok öyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı