3060 Ti kaç yıl daha en güncel oyunları oynatır?

Memoly0

Picopat
Daha fazla  
Yılbaşında Ryzen 5600 ve RTX 3060 Ti'lı sistem kuracağım. Bu kartın VRAM'i 8 GB olduğu için bayağı kararsız kaldım bu kart için AMD ekran kartı da kullanmak istemiyorum. Bu sistem kaç yıl en güncel oyunları oynatır ve kaç yıl sonra bu sistem ömrünü doldurur? OC veya RT yapmayacağım ekonomik durumum el vermediği için bu sistemi çok uzun süreler kullanmak istiyorum. VRAM düşük olduğu için RAM'i 32 GB yapsam etkisi olur mu? 6-7 yıl dayansa bana fazlasıyla yeter sizce kaç yıl dayanır?

Son düzenleme:
Yılbaşında Ryzen 5600 ve RTX 3060 Ti'lı sistem kuracağım. Bu kartın VRAM'i 8 GB olduğu için bayağı kararsız kaldım bu kart için AMD ekran kartı da kullanmak istemiyorum. Bu sistem kaç yıl en güncel oyunları oynatır ve kaç yıl sonra bu sistem ömrünü doldurur? OC veya RT yapmayacağım ekonomik durumum el vermediği için bu sistemi çok uzun süreler kullanmak istiyorum. VRAM düşük olduğu için RAM'i 32 GB yapsam etkisi olur mu?

Size bağlı bir durum. Custom ayarlarla bayağı götürür. Ayar kısmak zorunda kalırsınız ama. Artı olarak uzun süre kullanacağım diyorsanız AMD tarafına yönelin. 6700XT'nin 3060 Ti veya 3070'ten daha uzun süre gideceği bir gerçek.

Yılbaşında Ryzen 5600 ve RTX 3060 Ti'lı sistem kuracağım. Bu kartın VRAM'i 8 GB olduğu için bayağı kararsız kaldım bu kart için AMD ekran kartı da kullanmak istemiyorum. Bu sistem kaç yıl en güncel oyunları oynatır ve kaç yıl sonra bu sistem ömrünü doldurur? OC veya RT yapmayacağım ekonomik durumum el vermediği için bu sistemi çok uzun süreler kullanmak istiyorum. VRAM düşük olduğu için RAM'i 32 GB yapsam etkisi olur mu?

Bu soru çok şaibeli. Oyun yapımcıları daha iyi grafik yapalım özellikleri 2 katına çıkaralım diyebilir önümüzdeki 3-5 yılda. Ya da aynı stabil kalır R5 1600 daha 5-10 yıl gider kimse bilemez yane. Onun dışında ben 8 RAM'den 16 ya geçtim hiçbir fark göremedim. Ne bir açılış hızına ne FPS'ye katkısı oldu diyeyim. i5 4460 2014'te çıkmış, RDR2 2018'de, PES 23 2023'te çıkmış. Hâlâ benim işlemci güzel değerler veriyor.

Size bağlı bir durum. Custom ayarlarla bayağı götürür. Ayar kısmak zorunda kalırsınız ama. Artı olarak uzun süre kullanacağım diyorsanız AMD tarafına yönelin. 6700XT'nin 3060 Ti veya 3070'ten daha uzun süre gideceği bir gerçek.
Uzun vadede niyeyse emin olamıyorum AMD tarafında.

AMD'nin daha performanslı olduğunu biliyorum ama NVIDIA'nın RTX ve DLSS teknolojileri daha çok ilgimi çekiyor. AMD'nin FSR teknolojisi olduğunu biliyorum ama daha hiç gelişmedi neredeyse o teknoloji.

AMD'nin daha performanslı olduğunu biliyorum ama NVIDIA'nın RTX ve DLSS teknolojileri daha çok ilgimi çekiyor. AMD'nin FSR teknolojisi olduğunu biliyorum ama daha hiç gelişmedi neredeyse o teknoloji.

Şimdi durum şu şekilde hocam. Siz 3000 serisi bir kart almayı düşünüyorsunuz. Artık 3000 serisi sıfır alınmamalı. Çünkü hiçbir artısı yok. RT demişsiniz 8 GB ile RT zor olur, 3060 Ti o kadar da güçlü değil zaten. RT konusunda 3080 bile yavaş yavaş zorlanıyor artık. DLSS ve FSR arasında 2.nesilde neredeyse fark yok. DLSS 3 çok daha iyi tabii, o ayrı. Bunu çoğu teknoloji kanalı dile getiriyor. Özetle sıfır olarak alacağınız 3060 Ti size hiçbir artı sağlamaz. RTX 4000, RX 6000 veya RX 7000 serisini sıfır olarak almak mantıklı.

Kullanım amacına bağlı benim 1060 2016 model 7 yil gecmis öpüp başıma korum.

Geçtiğimiz yıllarda daha optimize oyunlar çıkıyordu. Ayrıca 1000 serisi çıktığında gerçekten zamanı için çok güçlüydü. (3000 serisine kıyasla özellikle)

Yeni konular

Geri
Yukarı