3060 Ti KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

berstck

Centipat
Daha fazla  
RAM
HYPERX 16GB (2x8GB) Fury Siyah 3200MHz CL16 DDR4 Dual Kit Ram
SSD veya HDD modeli
KINGSTON 500GB A2000 NVMe M.2 SSD
Ekran kartı
ASUS GeForce RTX 3060 Ti TUF GAMING V2 OC 8GB GDDR
Anakart
ASUS PRIME B560M-A 5000MHz(OC) DDR4 Soket 1200 M.2
İşlemci
INTEL Core i5-11400F 2.6GHz
Arkadaşlar merhaba, bilgisayarımı 2021 Ekim ayından beri aktif olarak kullanıyorum. Arada mavi ekran hatası veriyor diye format attım, fakat yine mavi ekran hataları vermeye başladı. Oyun oynarken veya boşta olduğu vakit mavi ekran hatası kesinlikle almıyorum. Ne zamanki bilgisayarı açma tuşuna bassam Windows şifre girme yeri gelince mavi ekran vermeye başlıyor. Mavi ekran verdikten sonraki açılışta başta açılması gereken uygulamalar da açılmıyor, yeniden başlatınca açılıyor. Verilen mavi ekran hata kodları şu şekilde; KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR, CRITICAL_PROCESS_DIED, SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION. Formattan sonra 1 tane mavi ekran verdiği için size RAR içerisinde sunmuş olduğum hata kodu SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION. Dediğim gibi mavi ekran hatalarını arada veriyor. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Yandex

Başlık yanlış olmuş. SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION hatası olacaktı. Ayrıca bellek sağlığım %99 çıktı yapmış olduğum testlerde.
Öncelikle Technopat'a hoşgeldiniz.

Sadece SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION hatasının dosyası var. Muhtemelen diğer dosyaları diskten kaynaklı olarak yazmadı.

HD Tune ile "Quick Scan" kapalı olarak sistemdeki tüm disklere "Error Scan" yapmanızı istiyorum.
Hoş buldum :) Alt yorumda belirttiğim gibi formattan sonra sadece 1 kere mavi ekran hatası verdi. HD Tune indirerek tüm diskleri taratmamı mı istiyorsunuz ?

Bununla firmware kontrolü yapın güncel değilse güncelleyin.

OS güncel değil gözüküyor güncel Win 10 buildine yükseltin veya temiz kurulum yapın.

Core temp, Asus yazılımları kaldırın.
Logitech güncellemesini kontrol edin. Kamera eski gözüküyor 2020 sonrası sürüm güncellemesi yoksa çıkartın cihazı kontrol edin bir süre.

Sistem UEFİ olarak mı kuruldu? Sistemde eski bir cihaz takılı mı?

C:\Users\BERKAY\AppData\Local\Temp
İçindekileri silin.

Son düzenleme:
Öncelikle Technopat'a hoşgeldiniz.

Sadece SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION hatasının dosyası var. Muhtemelen diğer dosyaları diskten kaynaklı olarak yazmadı.

HD Tune ile "Quick Scan" kapalı olarak sistemdeki tüm disklere "Error Scan" yapmanızı istiyorum.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    38,4 KB · Görüntüleme: 34
Bununla firmware kontrolü yapın güncel değilse güncelleyin.

OS güncel değil gözüküyor güne Win 10 buildine yükseltin veya temiz kurulum yapın.

Core temp, Asus yazılımları kaldırın.
Logitech güncellemesini kontrol edin. Kamera eski gözüküyor 2020 sonrası sürüm güncellemesi yoksa çıkartın cihazı kontrol edin bir süre.

Sistem UEFİ olarak mı kuruldu? Sistemde eski bir cihaz takılı mı?

C:\Users\BERKAY\AppData\Local\Temp
İçindekileri silin.
Vermiş olduğunuz linki indirdim firmware güncel mi nereden bakacağım bilmiyorum. OS güncel değil win 10 build olayını da anlamadım, Core temp kaldırdım, Logitech uygulaması son sürüm, kamerayı kaldıramadım. Sistemi flash bellek yardımıyla format atıp öyle kurdum UEFİ sanırsam. Sistemde eski bir şey yok sanırsam.
Sanırım sistemde bu disk vardı bir tek. O da sağlam görünüyor.

Health kısmını da atar mısınız mümkünse?
Diğer program açmadı yani ekrana bir şey gelmedi bazen görmüyormuş. Bende yeni program indirdim buyurun.

Dosya Ekleri

• 12.png
    12.png
    60,2 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:
Maşallah maşallah, diskiniz gayet sağlam.
Benim anlamadığım bu şekilde neden yapıyor ? Diğer can sıkıcı durum ise bilgisayar açılınca oturumu aç deriz veya Enter yapıp şifre gireriz değil mi ? Bende direk şifre girme ekranı geliyor şifre giriyorum açılıyor bilgisayar fakat sağ altta açılmasını istediğim ve ayarladığım uygulamalar açılmıyor, yeniden başlatmam gerekiyor. Formatı daha yeni attım 2021 ekim ayından itibaren 3. veya 4. format olması lazım... Bir sıkıntısı var ama bakalım inşallah burada bir çözüm bulabiliriz.

Vermiş olduğunuz linki indirdim firmware güncel mi nereden bakacağım bilmiyorum.
Açınca bileceksiniz günelleme isterse.
OS güncel değil win 10 build olayını da anlamadım
kamerayı kaldıramadım.
Neden?
Sistemi flash bellek yardımıyla format atıp öyle kurdum UEFİ sanırsam.
Bellekle kurmakla UEFİ ilgisi yok.
UEFİ sanırsam.

Yeni konular

Geri
Yukarı