3060 Ti oyun sırasında 76 derece oluyor

neo7

Centipat
MSI 3060 Ti Ventus 2X V1 LHR kartının soğutma performansı kotu olarak belirtilmiş. Hava sirkülasyonu iyi olan bir kasa da tam yükteyken 72-74 dereceleri en fazla da 76 dereceyi gormesi kabul edilebilir mi?
Bu model uzer mi bir sorun çıkarır mi?

MSI 3060 Ti Ventus 2X V1 LHR kartının soğutma performansı kotu olarak belirtilmiş. Hava sirkülasyonu iyi olan bir kasa da tam yükteyken 72-74 dereceleri en fazla da 76 dereceyi gormesi kabul edilebilir mi?
Bu model uzer mi bir sorun çıkarır mi?

Burada önemli olan fanların kaç devirde çalıştığı. Ne kadar hızlı dönüyor fanlar bu sıcaklıklarda?

Bu seviyede bir kart için bir sorun olacağını düşünüyor musunuz?
Sessiz calisma odakli olarak duymuştum bu nedenle GPU fan %60/%65 oranında çalışıyor sanırım sizce artırıp soğumasını biraz da olsa düşürmeye deger mi?

Sorun olmaz. Fan curvesini arttırabilirsiniz.

Neler oynuyorsun? Ona bağlı değişkenlik gösterebilir.

Sistemi satin aldim daha elime ulasmadi sadece test videosunu referans alarak yorum yapiyorum.
İşin kötü tarafi 3060 Ti ile satilan en uygun sistemdi ben de haliyle atladim sonrasında ASUS'un Dual 3060 Ti cikti onu gorunce alamadigim icin uzuldum yetmiyormuş gibi bir gunle MW2 oyununu kaçırdım Amazon'dan sıfır diye aldığım klavye kullanılmış geldi yillardir bir sistem icin çabalıyorsunuz ve karşılaştığınız durumlar boyle oluyor ne yapacağım bu şanssızlığımla.

Sorun olmaz. Fan curvesini arttırabilirsiniz.
Sistem geldiginde bakacağım.Endişem sıcaklık değerlerinin sorun oluşturuyor olmasıydı sorun yok o zaman.

Bu seviyede bir kart için bir sorun olacağını düşünüyor musunuz?
Sessiz calisma odakli olarak duymuştum bu nedenle GPU fan %60/%65 oranında çalışıyor sanırım sizce artırıp soğumasını biraz da olsa düşürmeye deger mi?
Hayır 76 derece gayet normal bir sıcaklık. 85 derece üzerine çıkmadığı sürece sorun yok. Zaten hiçbir masaüstü ekran kartı, hava akımı olan bir kasada 85 derece üzerine çıkmaz.

Hayır 76 derece gayet normal bir sıcaklık. 85 derece üzerine çıkmadığı sürece sorun yok. Zaten hiçbir masaüstü ekran kartı, hava akımı olan bir kasada 85 derece üzerine çıkmaz.

Evet biliyorum, Ventus modelini bayağı gömmüşler içimde kuşkular oturmaya başladı yanıtlamış olduğunuz için teşekkür ederim.

Evet biliyorum, Ventus modelini bayağı gömmüşler içimde kuşkular oturmaya başladı yanıtlamış olduğunuz için teşekkür ederim.

Ve zaten 76'da bile sürekli kalmıyor max gördüğü derece o kadar ve fan devirleri yuksekte calismiyor dedigim gibi sessiz calismaya odakli sanirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı