3060 Ti PC 10 dakikada 4 kere reset attı

Atalayq

Hectopat
LoL oynarken 10 dakikada 4 kere reset attı. 4.de MSI Afterburner açtım. Değerler normaldi, 5 saniye kaldım, oyunda donup reset attı.

Sistem bileşenleri:

Gigabyte 3060 Ti.
R9 5900X.
MSI B550-A Pro.
Corsair MP600 Pro.
Patriot Viper Steel 4000 MHz CL19 DDR4 2x8 (3733 / 14)

Thermaltake Commander G33 750W 80+ ARGB Tempered Glass USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa

@BerkayZ87 hocam RAM tarafından sıkıntı yaşamadığımı garantiye almak için hangi testi yapmalıyım?

Son düzenleme:
Dediğiniz gibi ASUS yazılımı kaynaklı. Makro falan var mı? Bu yazılımı kaldırıp deneyebilirsiniz.

Dediğiniz gibi ASUS yazılımı kaynaklı. Makro falan var mı? Bu yazılımı kaldırıp deneyebilirsiniz.

Makro yok. Ancak yeni bir klavye aldım 2 haftayı geçiyor. ASUS ROG scope Deluxe. Sadece RGB renk seçimi yaptım. Bir sorun yoktu. Bugün başlayan bir sorun.

31221.png

Yukarıda paylaştığım görselde ASUS'la ilgili bir program kalmadı sistemde ancak tamamen temizlendiğini düşünmüyorum. Buradan kaldırınca bile kalıntılar kalıyor. Onları nasıl temizleyebilirim?

Revo Uninstaller ile deneyebilirsiniz.

Şimdilik sıkıntı gözükmüyor.

Arkadaşların dediği gibi bir problem vardır muhtemelen. RAM timinglerine göz attım, Samsung b-die için tutmayacak bir ayar yok. Zaten ben yaptırmıştım o ayarları.

Aynen ben de öyle düşünüyorum. Zaten olay görüntüleyicideki hata raporları ASUS programını gösteriyordu. Hepsini kaldırdım. Sadece şu kaldı kalkmıyor. Sanırım klavyenin kendi hafızası. Tekrar çöken uygulamaya gireceğim.

241.png

Yeni konular

Geri
Yukarı