3060 Ti sistem yüke binince kapanıyor

emrck1

Femtopat
Daha fazla  
Ekran kartı
MSI 3060 Tİ
Anakart
MSI A520M-A Pro
İşlemci
Ryzen 5 5600
Yaklaşık 5 aydır bu sorun ile boğuşuyorum. PC yüksek grafikli oyunlarda kendini 15-20. Dk da kapatıyor. Kapanınca Power düğmesinden de açılmıyor arkadan aç kapat yapmak zorunda kalıyorum kasayı. Anakart değişip farklı bir anakart taktım yine aynı sorunu yaptı. İşlemci değiştim yine sorun devam etti. Ekran kartını MSI yetkili servisine gönderdim “günlerce CoD, RDR gibi yüksek grafikli oyunlar oynadık bir sıkıntı çıkarmadı” dediler. 550W PSU'yu artırıp 700W PSU taktım yine aynı sorun devam etti. Ekran kartımı farklı bir sisteme taktım ama sorun çıkmadı farklı sistemde. Monitördendir diye farklı bir monitör ile denedim yine yaptı. Akım korumalı priz taktım yine yaptı. ( Prizde topraklama yok bu arada ) Anlayacağınız denemediğim seçenek kalmadı. Sistemi satın aldığım Gaming Gen'e gönderdim biz 3-4 saat oynadık sorun çıkmadı dediler. Kafayı yiyeceğim artık bir önerisi olan var mı yapmadığım şey kalmadı ama sorunu bir türlü bulamıyorum. P

Yükte İŞLEMCİ ISISI 66 — Ekran kartı ısısı: 70

Ekran kartı: 3060 Ti
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600
Anakart: MSI A520M-A Pro
PSU: Corsair 700W

Son düzenleme:
Yaklaşık 5 aydır bu sorun ile boğuşuyorum. PC yüksek grafikli oyunlarda kendini 15-20. Dk da kapatıyor. Kapanınca Power düğmesinden de açılmıyor arkadan aç kapat yapmak zorunda kalıyorum kasayı. Anakart değişip farklı bir anakart taktım yine aynı sorunu yaptı. İşlemci değiştim yine sorun devam etti. Ekran kartını MSI yetkili servisine gönderdim “günlerce CoD, RDR gibi yüksek grafikli oyunlar oynadık bir sıkıntı çıkarmadı” dediler. 550W PSU'yu artırıp 700W PSU taktım yine aynı sorun devam etti. Ekran kartımı farklı bir sisteme taktım ama sorun çıkmadı farklı sistemde. Monitördendir diye farklı bir monitör ile denedim yine yaptı. Akım korumalı priz taktım yine yaptı. Anlayacağınız denemediğim seçenek kalmadı. Sistemi satın aldığım Gaming Gen'e gönderdim biz 3-4 saat oynadık sorun çıkmadı dediler. Kafayı yiyeceğim artık bir önerisi olan var mı yapmadığım şey kalmadı ama sorunu bir türlü bulamıyorum.

PSU: Gigabyte 700W
Yerinde olsam gigabyte psu almazdım watt değeri de düşük değil ondan kapanır desem. Çok ilginç.

Evde ayrı prizde denedin mi ya da başka bir apartmanda?
Evet denedim, farklı bir apartmanda da denedim aynı elektrik hattına bağlı olan. Yarın da farklı bir trafoya bağlı olan evde deneyeceğim :d

Yerinde olsam gigabyte psu almazdım watt değeri de düşük değil ondan kapanır desem. Çok ilginç.
Pardonn,, corsair psu. Kafa kalmadı artık uğraşa uğraşa markayı karıştırdım:)

Evet denedim, farklı bir apartmanda da denedim aynı elektrik hattına bağlı olan. Yarın da farklı bir trafoya bağlı olan evde deneyeceğim :d

Pardonn,, corsair psu. Kafa kalmadı artık uğraşa uğraşa markayı karıştırdım:)
Corsair psu'nun atasıdır. Sorun çıkarması neredeyse imkansız hocam, bence prizinizde sorun var.

Yaklaşık 5 aydır bu sorun ile boğuşuyorum. PC yüksek grafikli oyunlarda kendini 15-20. Dk da kapatıyor. Kapanınca Power düğmesinden de açılmıyor arkadan aç kapat yapmak zorunda kalıyorum kasayı. Anakart değişip farklı bir anakart taktım yine aynı sorunu yaptı. İşlemci değiştim yine sorun devam etti. Ekran kartını MSI yetkili servisine gönderdim “günlerce CoD, RDR gibi yüksek grafikli oyunlar oynadık bir sıkıntı çıkarmadı” dediler. 550W PSU'yu artırıp 700W PSU taktım yine aynı sorun devam etti. Ekran kartımı farklı bir sisteme taktım ama sorun çıkmadı farklı sistemde. Monitördendir diye farklı bir monitör ile denedim yine yaptı. Akım korumalı priz taktım yine yaptı. ( Prizde topraklama yok bu arada ) Anlayacağınız denemediğim seçenek kalmadı. Sistemi satın aldığım Gaming Gen'e gönderdim biz 3-4 saat oynadık sorun çıkmadı dediler. Kafayı yiyeceğim artık bir önerisi olan var mı yapmadığım şey kalmadı ama sorunu bir türlü bulamıyorum. P

PSU: Corsair 700W

Ekran kartını farklı sistemde deneyince sorun olmadığını belirtmişsiniz.
Farklı sistem olarak ailenizden birisinin mi arkadaşınızın sistemi mi?
Evinizde bulunan elektrik sigorta hattında topraklama olmadığı için bu kadar eziyet çektiriyor sistem size.

Yeni konular

Geri
Yukarı