3060 Ti sistemde FPS düşmesi

Empty1

Kilopat
Merhabalar,

2 gün öncesine kadar sorunsuz oyunları oynarken Medium'da drop yaşamaya başladım birden, sonra diğer oyunlarda da denedim medium kadar olmasa da ufak droplar ve gecikmeler oluyor.

GTA 5'te FPS düşüşü,
Battlefield5'de 1 kere drop.
Medium'da özellikle odadan odaya geçerken drop.
Cyberpunk'ta oyun içi gecikme (ses, animasyon).

Bu gibi şeyler olmaya başladı. Bu sürede hiçbir şey indirmedim kurmadım sıcaklıklar ekran kartı 45-50, işlemci 50-60 derece arasında oyunlarda.

2K Full ayarlarda oynuyorum oyunları DLSS kalite, RTX açık. 2TB ve 500GB HDD var sağlıklarında sorun gözükmüyor.

PC özellikleri:
Aorus 3060 Ti.
5600X işlemci.
3600 MHz CL16 Corsair RAM.
Aorus B550 anakart.

Merhabalar,

2 gün öncesine kadar sorunsuz oyunları oynarken Medium'da drop yaşamaya başladım birden, sonra diğer oyunlarda da denedim medium kadar olmasa da ufak droplar ve gecikmeler oluyor.

GTA 5'te FPS düşüşü,

Bu gibi şeyler olmaya başladı. Bu sürede hiçbir şey indirmedim kurmadım sıcaklıklar ekran kartı 45-50, işlemci 50-60 derece arasında oyunlarda.

2K Full ayarlarda oynuyorum oyunları DLSS kalite, RTX açık. 2TB ve 500GB HDD var sağlıklarında sorun gözükmüyor.

PC özellikleri:
Aorus 3060 Ti.
5600X işlemci.
Aorus B550 anakart.

HDD'de mi oynuyorsunuz?
RAM miktarı ne kadar?

Merhabalar,

GTA 5'te FPS düşüşü,

PC özellikleri:
Aorus 3060 Ti.
5600X işlemci.
Aorus B550 anakart.

BF5'te DX 12 sorunları var FPS düşmesi onun yüzünden.
Cyberpunk'ta tam olarak optimizasyon hala vasat.
GTA 5 ve medium için bir şey söyleyemem.

Medium oyun olan The Medium arkadaşlar moderatörler sağolsun konuyu yanlış yere açtığımı söyleyip 1 saat yazmamı engellediler arama kısmına drop yazdığımda benzer bir problem başka başlık altında olduğu için oraya açmıştım bunu ayrıca tartışacağım.

Ram'ler 16GB 2X8 3600Mhz CL16, oyunu oynadıkça Drop azalıyor bu arada OC veya Undervolt yapmadım işlemciye ya da ekran kartına.

Oyunlar HDD'de yüklü sağlık durumları iyi gözüküyor HDD'lerin HD Tune'dan baktım.

2K Full ayarlarda mı oynuyorsun? Medium da mı? Ayrıca normalde aldığın değerler ile düşüş durumundaki değerler nedir?
Medium oyun olan The Medium arkadaşlar moderatörler sağolsun konuyu yanlış yere açtığımı söyleyip 1 saat yazmamı engellediler arama kısmına drop yazdığımda benzer bir problem başka başlık altında olduğu için oraya açmıştım bunu ayrıca tartışacağım.

Ram'ler 16GB 2X8 3600Mhz CL16, oyunu oynadıkça Drop azalıyor bu arada OC veya Undervolt yapmadım işlemciye ya da ekran kartına.

Oyunlar HDD'de yüklü sağlık durumları iyi gözüküyor HDD'lerin HD Tune'dan baktım.
Yani bütün oyunları bilmek mümkün olmuyor maalesef,bahsettiğin şeyin oyun olduğunu bilmemek garip olmadığı gibi neredeyse trol sayılabilecek halde ifadelendirilmiş desem yeridir,neyse.

Eski değerler ile sorunlu gördüğün değerleri belirtirsen daha sağlıklı bir değerlendirme olur diye düşünüyorum. Mümkünse ekran görüntüsü daha iyi olur.

Geri
Yukarı