3060 Ti stokları ne zaman gelir?

Ben Amazon’dan 15 Temmuz'da 2060 Super ROG almıştım 4400 TL’ye. RTX 3070 tanıtıldığı gün iade talebi oluşturup iade etmiştim aynı paraya(bir fanı çok ses yapıyordu). Şu an beklemedeyim iyi ki iade etmişim RTX 3060 Ti 5K altına düşer diye düşünüyorum ilk çıktığında 4900 TL'ye bulunuyordu.
Şuan en alt modelleri bile 5500tl. Biraz iyi modeller 6500tl civarinda geziyor. Hep böyle devam ederse 3060ti almak çok da mantıklı olmayacak gibi sanki

Siz alana kadar 3.ay'ı bulur bence bekleyin Sonbahar'da RTX 4K serisi elbet çıkacaktır kapitalizm her sene yükseltmektense 2 senede bir yükseltmek daha mantıklı.

Siz alana kadar 3.ay'ı bulur bence bekleyin Sonbahar'da RTX 4K serisi elbet çıkacaktır kapitalizm her sene yükseltmektense 2 senede bir yükseltmek daha mantıklı.

O Zaman'da kendi ekran kartının değeri düşecek ben iaderelik bir kart taktım mesela.
Bence güzel bir fiyata satabilecekseniz satın ve indirimleri kovalayın 3 4 ay yoksa RTX 4xxx bekleyin.

Bir ihtimal görürüz ama 1080p'de alacağınız performans çok farklı olmayacaktır.

Diyorsanız ki ben seneye 2K monitör alırım, o zaman 3060 Ti alın.

Yoksa pek önermem.
2070'ten %30-40 daha performanslı 1080pde. Testlere baktığımda öyle gördüm. Şuanki kartımı 1080p ultrada baya zorlayan oyunlar var.
Hocam RTX 4000 de mi çıkıyor? Ben yetişemiyorum artık

O Zaman'da kendi ekran kartının değeri düşecek ben iaderelik bir kart taktım mesela.
Bence güzel bir fiyata satabilecekseniz satın ve indirimleri kovalayın 3 4 ay yoksa RTX 4xxx bekleyin.

Kullandığın günlere saymış olursun mesela, eğer bütçe varsa tabii ki alınır ama bende şahsen RTX 2070S var velev ki sattım gittim 3060 Ti aldım çok güzel Sonbahar'a kadar 2K-1080P Ultra oynadım buraya kadar da süper 2070S şu an neyime yetmeyecek boşu boşuna para vermiş olacağım RTX 4060 Ti çıkacak diyecekler ki 3060 Ti'den %15 daha performanslı her sene ben ekran kartı mı değiştireceğim RX 570'ten geçeyim mi dese tamam derim de 2070'ten bilmiyorum burada son söz bütçeye düşüyor en mantıklısı benim için 2 senede bir değiştirmek.
2070'ten %30-40 daha performanslı 1080P'de. Testlere baktığımda öyle gördüm. Şu anki kartımı 1080P Ultra'da bayağı zorlayan oyunlar var.

Hocam RTX 4000'de mi çıkıyor? Ben yetişemiyorum artık.

İlla ki çıkacaktır her sene rituel oldu yeni kartlar çıkar eski kartları gömerler bunlar daha iyi derler yüzde bilmem kaç daha performanslı derler.

RTX 2070 ekran kartımı satıp RTX3060 Ti almayı düşünüyorum ancak şu an piyasada stok yok. Stok olan yerlerde de çok pahalı satılıyor. Stok ve fiyat durumu düzelir mi? Düzelirse ne zaman düzelir bilgisi olan var mı? 2070'i satmakla hata mı ederim acaba?

2080 le 3060 Ti eşit güçte yani şu an bir nevi 2070 satıp 2080 alıyosunuz eğer ekonomik durumunuz çok çok yerinde değilse böyle bir hata yapmayın eğer ekonomik durumunuz çok çok yerindeyse zaten direk 3080 falan alın.

A

2080 le 3060 Ti eşit güçte yani şu an bir nevi 2070 satıp 2080 alıyosunuz eğer ekonomik durumunuz çok çok yerinde değilse böyle bir hata yapmayın eğer ekonomik durumunuz çok çok yerindeyse zaten direk 3080 falan alın.

1. 2080 Super'den bile daha hızlı RTX 3060 Ti
2. olay sadece oyun değil CUDA çekirdeği sayısı da artacak
3. Güzel bir fiyatdan satarsa kendi ekran kartını ekonomik durumunun iyi olmasına gerek yok.
Örneğin ben RTX 2060 Super ROG ekran kartımı 4250 TL'ye iade etmiştim 1 Eylül'de.
Şu an o fiyata giriş seviye RTX 2060 Super satılıyor orası ayır :).

Geri
Yukarı