3060 Ti ve i9 9900K OBS yayınında FPS düşüşü

ZantiagO

Hectopat
Hayırlı akşamlar, 2020 sonunda yayın odaklı yeni sistem topladım ve altyapı sorunları vs. derken bu zamana kadar sarktı. Her şeyim tamam dedim, yayına hazırım dedim, girdim ve görüntü kasma sorunu ile karşı karşıyayım. 160-200 FPS arası oynuyorum. Yayın açınca bu değer 90-110-120 arasına düşüyor. Bakıldığı zaman FPS yüksek görünüyor ama oyun o kadar çok ağırlaşıyor ki göz ve baş ağrısından başında fazla duramıyorum. Alt yapım uygun, sistemim uygun, her şey güncel. Bu sorun nedir? Nasıl çözerim?

Sistem.
Anakart ASUS TUF Z390 PLUS GAMING.
GPU: Gigbayte Aorus 3060 Ti Master.
CPU: Intel i9 9900K (overclocklu kullanıyorum anakart üstünden otomatik yapılmıştır.)
RAM: Corsair Vengeance RGB Pro sl 3600MHz CL16.
OBS ve Windows kurulu olduğu SSD: Adata XPG Spectrix S40G 256 GB M.2
Oyunların kurulu olduğu SSD: Kingston A2000 500GB M.2
PSU: Eski sistemimden kalma: FSP Hydro 700W 80+Bronze

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    13,8 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleyen: Moderatör:
öncelikle 7.6 mbps uploadla max 720p60fps yayın açarsınız obs de optimizasyon yapmanız gerek fps düşürdüğü doğru onu internetten bakıp ayarlayın

Öncelikle 7.6 Mbps uploadla Max 720p60FPS yayın açarsınız OBS de optimizasyon yapmanız gerek FPS düşürdüğü doğru onu internetten bakıp ayarlayın.

Bunun benim sorunumla yakından uzaktan alakası yok. Ve 6Mbps bitrate veriyorum üstüne çıkmıyorum uploadım da düşmüyor hiçbir şekilde OBS üstünde de herhangi bir sorunum yok programı yönetici olarak çalıştırıp işlem önceliğini yükseğe çektim ve problemimi düzelttim konu kapanabilir.

Geri
Yukarı