3060 Ti ve R7 5800X sistem toplama

RECKEİ

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, biriktirdiğim param ayıptır söylemesi 30K oldu ve güzel bir PC almak istiyorum [SADECE KASA]. Arkadaşlar ben 1080P de Ultra'da güncel tüm oyunları açan bir PC istiyorum. Rica ediyorum bu sistem 2k falan açar demeyin, eminim 4k da bile çalışır bu sistem ama bana 1080p ultra fazlası ile yeterli. Zaten zamanla ekranı yükseltsem yeterli olur 2K veya 4K için. Oyun seçimim yoktur her türlü oyunu oynuyorum FPS, MMORPG vb tüm oyunları oynarım. Ekran kartını Asus Rog Strix serisini düşünüyorum tabi sizin de fikirlerinizi duymak isterim. Bir de iyi bir soğutma da için de olursa çok güzel olur. Şimdiden teşekkür ederim.

Merhabalar, biriktirdiğim param ayıptır söylemesi 30k oldu ve güzel bir PC almak istiyorum [SADECE KASA]. Arkadaşlar ben 1080p de Ultra'da güncel tüm oyunları açan bir PC istiyorum. Rica ediyorum bu sistem 2K falan açar demeyin, eminim 4K da bile çalışır bu sistem ama bana 1080p Ultra fazlası ile yeterli. Zaten zamanla ekranı yükseltsem yeterli olur 2K veya 4K için. Oyun seçimim yoktur her türlü oyunu oynuyorum FPS, MMORPG vb tüm oyunları oynarım. Ekran kartını ASUS ROG STRIX serisini düşünüyorum tabii sizin de fikirlerinizi duymak isterim. Bir de iyi bir soğutma da için de olursa çok güzel olur. Şimdiden teşekkür ederim.

12400F+3070 Ti daha mantıklı.

3070 Ti sistemler var ama parçaları daha kötü bu sistemi alabilirsin:
Anakartı Z590 Pro Wi-Fi
SSD'yi 970 EVO Plus 500GB yapıp alabilirsin

İleride 2K geçme ihtimalini düşündüğün için 5600x+3070 daha güzel olur 🤌
1080P de darboğaz yapmaz mı ?
12400F+3070 Ti daha mantıklı.
3060Tİ seçmemin sebebi diğer parçalara da önem vermek, yani hiç bir parçayı sırf 1 parça daha güzel olsun diye düşürmek istemiyorum. Hepsi eşit olmasını istedim o yüzden paranın hepsini ekran kartına yatırmak istemedim.
3070 Ti sistemler var ama parçaları daha kötü bu sistemi alabilirsin:
Anakartı Z590 Pro Wi-Fi
SSD'yi 970 EVO Plus 500GB yapıp alabilirsin
Söylediğiniz sistem 1080P'de darboğaz yapmaz mı ? 3070 1080P için fazla güçlü değil mi ?
@messinicocugu Top sende.
Ben şahsen i7 11700 +RTX 3070 Ti aldım birkaç gün önce 29.500'e.
Ryzen'in oyun konusunda daha iyi olduğunu belirtiyolardı o yüzden o işlemciyi istedim.

Kardeşim eğer dertsiz, tasasız ve sıkıntısız bir şey olsun istiyorsan, sana tavsiyem işlemcin Intel i7 12700K olsun. Başın ağrımaz derdi, sıkıntısı, problemi olmaz. Rakibi AMD Ryzen 7 5800X rakibinden çok daha iyi. Geriye kalan parçalarınıda kaliteli olanlardan seç. Gerekirse ekran kartın şu anlık 3060 veya 3060 Ti olsun. 1080p için fazlasıyla yetecektir. Bunu tüm içtenliğimle söylüyorum. İleride RTX 4000 serisi çıkacak, onlar çıkmadan önce elinde ki ekran kartını satar, yenisini alırsın. İşlemciyi en üst sırada tutmamın sebebi güçlü bir işlemci bu yüzden dolayı gelecek kartları fazlasıyla iyi bekleyecektir. Ama işlemciyi düşük tutup ekran kartına şu aşamada çok önem verirsen ileride çıkacak olan ekran kartlarını işlemcin kolay kolay besleyemez. İşlemciyi değiştirmeye kalksan soket değişecek zaten.

Kardeşim eğer dertsiz, tasasız ve sıkıntısız bir şey olsun istiyorsan, sana tavsiyem işlemcin Intel i7 12700K olsun. Başın ağrımaz derdi, sıkıntısı, problemi olmaz. Rakibi AMD Ryzen 7 5800X rakibinden çok daha iyi. Geriye kalan parçalarınıda kaliteli olanlardan seç. Gerekirse ekran kartın şu anlık 3060 veya 3060 Ti olsun. 1080p için fazlasıyla yetecektir. Bunu tüm içtenliğimle söylüyorum. İleride RTX 4000 serisi çıkacak, onlar çıkmadan önce elinde ki ekran kartını satar, yenisini alırsın. İşlemciyi en üst sırada tutmamın sebebi güçlü bir işlemci bu yüzden dolayı gelecek kartları fazlasıyla iyi bekleyecektir. Ama işlemciyi düşük tutup ekran kartına şu aşamada çok önem verirsen ileride çıkacak olan ekran kartlarını işlemcin kolay kolay besleyemez. İşlemciyi değiştirmeye kalksan soket değişecek zaten.
Teşekkür ederim. Söylediklerinizi aklımda tutup, değerlendireceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı