3060 Ti ve Ryzen 5 5600X sistem kapanıyor

GromHellScream

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Mali müşavir
RAM
8 gb 2400mhz
Merhaba dostlar, kendi imkanlarimla Technopat konularindan buldugum kadariyla kendi mevcut sistemimi yeniledim. Anakart B550M ekran karti Gigabyte RTX3060 Ti (3fanlı) islemci Ryzen 5 5600X, Everest EPS 550sm 8 GB RAM ve SSD mevcut.
DotA oynarken herhangi bir problem olmuyor. Neredeyse ekran kartinin fanlari dahi calismiyacak kadar rahat sistem fakat, yeni çıkan finals oyununu oynarken 10-15 dakika sonra bilgisayar kendini kapatiyor ve 2-3 dakika kadar açamiyorum. Bundan sonra stres testine. Soktum veya oyunu oynarken. Sicaklik degerlerine. Baktim ama 80 derece civarinda geziyordu sorunun Power'den kaynaklandigini dusunuyorum ama sizin fikrinizi de almak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamdır dostlarım, sorunun sandığım gibi olmasına sevindim. Aldığım ürenlerle ilgili bir problem var diye korkmuştum. Teşekkür ederim
Rica ederim, ancak tek 8gb ram varsa bütçenize bağlı birebir aynı ram'dan bir tane daha alırsanız daha iyi olur.

Güç kaynağı olarak attığım modeli alabilirsiniz.

birebir aynı ramden alacak bütçem yoktu fakat aynı mhz ve cl ye sahip kingstonun ramini aldım bu da büyük bir problem yaratır mı?
Rica ederim, ancak tek 8gb ram varsa bütçenize bağlı birebir aynı ram'dan bir tane daha alırsanız daha iyi olur.

Güç kaynağı olarak attığım modeli alabilirsiniz.

Geri
Yukarı