3060 Ti yanına 3700X vs 3600

Arkadaşlar cevaplar için teşekkür ederim ama işim öncelikli olarak oyun değil video render. Zaten dediğim gibi yakın bir zamanda daha yüksek çözünürlüklü bir monitör almayı düşünüyorum yani 1080P'nin darboğazına takılmayın.

Özür dilerim Gaming Plus Max olacak. Onun direk 5. nesil desteği olması lazım.
Tamam o zaman R5 5600X alın.

1080P 4.2 GHz'de OC olmuyor.

(3) Call of Duty Warzone : RTX 3060 Ti 8GB + Ryzen 5 3600 | 1440p, 1080p Ultra & Low Settings - YouTube

Burada 1080P RTX Ultra ayarlarda bile %75'lere düşüyor. CoD Warzone optimizasyonu nasıl bilmiyorum fakat gerçekten darboğaz yapmış.

Evet CPU kullanılamıyor çünkü o kart 1080P için uygun değil. Fakat yüksek işlemcilerle de %90'larda kullanılabiliyor. Darboğaz sadece CPU kullanımı yüksek, GPU kullanımı düşük olunca olmuyor.

Tamam o zaman R5 5600X alın.
Bunun için beklemem lazım. 3700X yerine benim söylediğim senaryolarda değeceğini düşünüyorsanız ve fiyatın da ciddi manada artmayacağına inanmıyorsanız bekleyebilirim. Tahmini 1 hafta bekleyeceğim. Tek problem fiyatların artacağından korkmam.

MSİ B450 Gaming Plus Max olacak anakart. Dediğim gibi al unut olacak sistem. 5 yıl değiştirmem.
@erdemst17 @Nakerosu Şimdi MSİ MPG B550 Gaming Plus alıp 1-2 hafta sonra Ryzen 5600X almaya karar verdim sizce mantıklı mı?

Son düzenleme:
Bunun için beklemem lazım. 3700X yerine benim söylediğim senaryolarda değeceğini düşünüyorsanız ve fiyatın da ciddi manada artmayacağına inanmıyorsanız bekleyebilirim. Tahmini 1 hafta bekleyeceğim. Tek problem fiyatların artacağından korkmam.

MSİ B450 Gaming Plus Max olacak anakart. Dediğim gibi al unut olacak sistem. 5 yıl değiştirmem.
@erdemst17 @Nakerosu Şimdi MSİ MPG B550 Gaming Plus alıp 1-2 hafta sonra Ryzen 5600X almaya karar verdim sizce mantıklı mı?
Mesajı geç gördüm, kusura bakma.
B550 Tomahawk öneririm.

Mesajı geç gördüm, kusura bakma.
B550 Tomahawk öneririm.
Hocam sipariş ettim hatta kargoya verildi bile. Nasipte bu varmış diyelim. Herhalde arada ciddi bir fark yok. Birinde port sayısı birinde desteklenen RAM frekansı fazla. MPG'nin HDMI çıkışı da daha iyi sanırım.

Geri
Yukarı